1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

0xc000007b hatası ve çözümü

'İşletim Sistemleri' forumunda Ekrem tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application.

yukarıdaki hatayı alıyordum adobe dreamweaver yazılımını kullanmaya çalışırken durmadan aldığım bu hatayı araştırdım nedir ne değildir gibisinden ve 0xc000007b hatası nasıl çözülür diye ve şöyle bir özetlemek istiyorum

0xc000007b bu hata yanlış sistemde yanlış dll çalıştırmaya çalışmaktan ortaya çıkıyor yani diyelim ki 64bit te 32bit dll yada 32 bit yazılımda 64 bit dll çalıştırmaya çalışınca alınıyor

mesela kullanacağınız dreamweaver(dw) 32 bit ancak siz ona 64 bit bir dll atarsanız içine o hata oluyor mesela crack key tarzı kullandığınız birşey varsa onu kontol edin yazılım 32 bit ise 32 bit dll kullanın yazlım 64 bit ise 64 bit dll kullanın

şimdi soracaksınız

Bir yazlım 32 bit mi 64 bit mi ?

tabi bilmeyenler için söyliyeyim bir yazılım 64 bit mi 32 bitmi diye merak ediyorsanız bunu öğrenmenin en pratik yolu şu
    - 32 bit işletim sisteminiz varsa zaten 32 bittir
    -64 bit işletim sisteminiz varsa c:/program files içinde ise yazılım 64 bit tir c:/program files(x86) içinde ise 32 bit yazılımdır

biraz karışık anlattım bu sefer sanırım anlamadığınız bir nokta veya çözemediğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz:confused:

Tags:
  2. Ümit İlgen

Ümit İlgen Müzik Bölümü Yöneticisi

Cevap: 0xc000007b hatası ve çözümü

Peki bu hatayı nasıl duzelticez

3. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

anlattığım gibi

1. adım kullandığım yazılım 32 bit mi 64 bit mi emin olmalısın
    2. adım doğru dll dosyasını bulup yanlış ile değiştirmelisin

4. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

sen hangi yazılımda problem yaşıyorsun ?

5. Ümit İlgen

Ümit İlgen Müzik Bölümü Yöneticisi

Bi problem yaşamıyorum olur da yaşarsam diye soruyorum :)

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...