1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Adolp ve Rudolp

'Hikaye' forumunda Hikayeci tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hikayeci

  Hikayeci Member

  Birinci Dünya savaşının ardından, iki Alman kardeş, Adolph ve Rudolph, küçük bir atölyede başladılar işe. Onların özenle ürettiği ayakkabıları kasabadaki insanlar beğeniyor ve satın alıyorlardı. İşleri giderek gelişiyordu. Yıllar içinde ayakkabı üretimini birkaç fabrikada gerçekleştirmeye devam ettiler. İkinci Dünya Savaşı onlar için de bir felaket oldu, fabrikaları kapandı. Ama savaşın ardından kaldıkarı yerden devam ettiler ve kısa sürede eski başarılarına ulaştılar.

  Ama bir sorun vardı. İki kardeş artık eskisi kadar ahenkli çalışamıyor, sık sık görüş ayrılığına düşüyorlardı. Sonunda, bir gün Rudolph Adolpha ondan ayrılıp kendi işini kurmak istediğini söyledi. Adolph duyduklarına inanmadı. Şimdiye kadarki baarıları birlikte çalışmalarıyla gerçekleşmişti. Ayrılmaları durumunda ikisi de batabilirdi. O bu görüşünü söylediğinde Rudolph şu cevabı verdi:

  ’’Bilinmez, geleceğe ümitle ve güvenle bakabilmek gerekir. Kimbilir, belki de ikimiz de daha başarılı oluruz. Kesin olan bir şey varsa, şu anda eski günlerdeki gibi huzurlu çalışamıyoruz. En iyisi herkesin kendi yoluna gitmesi.’’

  Adolphun ısrarla ayrılmaması, bunun ikisi için de kötü olacağı yöndeki uyarlarına rağmen Rudolph kendi şirketini kurdu. Peki kim haklı çıktı dersiniz? Elbette ki, Rudoph!

  Çünkü, Adolphun kurduğu Adidas ve Rudolphun kurduğu Puma, dünyaca ünlü spor ayakkabıları üretmeyi hala devam ediyor!
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Cevap: Adolp ve Rudolp

  Birde nike var
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...