1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Aidatsız Kredi Kartlarındaki Tehlike

'Ekonomi-Finans' forumunda Powers tarafından 25 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Yıllık 50-80 lira civarı kredi kartı aidatını ödemek istemeyen tüketiciler aidatsız kredi kartına koşuyor. Ancak aidatsız kredi kartında ise görülmeyen tehlikeler var.

  Aidatsız kredi kartı kullanabilmek için sizin adınıza banka şubesi bir hesap açıyor ve aylık 8 lira civarı hesap işletim ücreti adı altında para talep ediyor. 8 TL* 12 ay 96 liraya denk geliyor.

  Üstelik alınan tek ücret de bu değil. Örnek olarak basılı ekstre isterseniz ekstre başına 3 TL ücret alınıyor. 3 TL* 12 ay 36 liraya denk geliyor. Üstelik bankanın dönem dönem uyguladığı +2/+3/+4 taksit gibi kampanyalarından da faydalanamıyorsunuz.

  Fatura ödemek istediğinizde veya herhangi bir kampanyaya dahil olmak istediğinizde sizden alınan ek ücretler ve faizlerin daha yüksek olması da cabası. Mesela kredi kartınızdan nakit çekmek istediğinizde daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor.

  Sadece yukarıda belirtilen 2 durum 96+36=132 liraya denk geliyor. Bir anlamda yağmurdan kaçarken doluya tutuluyorsunuz. Hepsi bununla da sınırlı değil kartınızı ilk kez aldığınızda da kart gönderim ücreti adı altında 5-10TL gibi bir ödeme yapmanız isteniyor.
   
  Tags:
 2. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  Cevap: Aidatsız Kredi Kartlarındaki Tehlike

  anında bununda suyunu çıkarttılar desene arkadaş bankan mı var derdin var ya
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...