1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Alexa nedir? Alexa ne değildir?

'SEO Teknikleri' forumunda webmaster tarafından 27 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. webmaster

  webmaster New Member

  Alexa bir kalite kontrol merkezidir. Televizyonların Reytinglerini ölçen bir merkez diyerek de nitelendirebiliriz. Nasıl bir televizyon kanalını insanlar izliyolarsa sürekli sizin sitenizde de etkin olarak takılırlarsa buda sizin reytinginizi olumlu etkiler. Alexa kötü siteleri en üstlere taşır 90bin 160bin vs begendiği siteleri ise düşürür.

  1) Alexa 'da nasıl Azalınılır ;

  1.a) Ziyaretçi;
  Alexada azalmak için öncelikle özgün içerik yazmalısınız. İnsanlar özgün içeriklerinizden yararlancakları için bu alexada düşüş yapar.

  1.b) Backlink; baclink her yerde olduğu gibi burdada önemli rol oynar alexada sitenize girince mesala http://www.alexa.com/siteinfo/YorumKalemi.com da sağ tarafta Sites Linking In yazar o alexaya kayıtlı backlinkinizdir.

  1.c) Yıldız ; alexa 5 yıldız google +1 gıbıdır. alexada düşmenizi sağlar ne kadar yıldız o kadar düşüş demekdir. Alexa yıldızları 1-2-3-4-5 diye sınıflandırılır.

  2) Alexa Ne işimize yarar;

  Alexa amazon.com'un alt yapısında ki bir sitedir. Yani büyük bir portaldır. Alexada yeterince düşerseniz sitenizi satarken,reklam alırken filan değerlenir. Mesala sizin alexa degeriniz 60 bin siz 100.cü siteye reklam verirsenız sizin alexa değeriniz'de düşer pagerank gibidir bu.
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Cevap: Alexa nedir? Alexa ne değildir?

  Aleksa da yıldız kaldı mı yaa
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...