1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Alexa Nedir? Alexa ne işe yarar?

'SEO Teknikleri' forumunda webmaster tarafından 27 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. webmaster

webmaster New Member

Alexa, aynen şu anda AGB’nin yaptığı gibi (AGB reyting ölçen bir kuruluştur) Internet sitelerinin reytingini ölçen bir kuruluştur. Yani Internet üzerinde bulunan sitelerin Popülerliği ve bilinirliği ile ilgilenir. Her ülkenin siteleri için de ayrı istatistiği bulunur.

Alexa’da sitemin çıkmasını nasıl sağlarım?
    Sitenizin Alexa’da çıkması için sizin herhangi bir ek çaba göstermenize gerek yok. Alexa; aynı GoogleBot gibi; yeni açılan websitelerine de botlarını yollayarak onları dizinine almaktadır.

Ne işe yarar bu Alexa?
    Alexa’nın ne işe yaradığı aslında iki açıdan bakılabilecek bir soru.
    Webmaster iseniz: Sitenize reklam vermek isteyenler; Google Pagerank gibi birçok detaya bakmasına rağmen; bunlara ek olarak bir de Alexa Rank’a bakarlar. Alexa Rank’ı yüksek siteler reklamlardan daha fazla pay alabilir. Sonuçta siteniz Alexa’da üst sıralarda bulunuyor. Ayrıca, arama motorları (örneğin Google) Alexa’dan sitelerin sonuçlarını alarak Alexa sıralaması iyi olan siteleri üst sıralarda göstermektedir. SEO açısından düşünürseniz bu da iyi birşeydir.

Alexa kimindir?
    Alexa kağıt üzerinde amazon.com’un malıdır. Ama söylentilere göre Alexa, Microsoft’un bir ürünüdür.

Tags:
  2. Geveze

Geveze Member

Cevap: Alexa Nedir? Alexa ne işe yarar?

Alexa ve pagerank artık çok da önemsenmiyor sanıyorum. Pagerank sistemi değişti sanıyorum 1 yıldır güncelleme olmuyor çünkü puanlarda

3. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

hayır aslında güncellenme oluyormuş geçen günlerde google un yazılım mühendislerinden birinin söyleşisine katıldım tamamen değiştirilmiş pagerank algoritması bu nedenle internette pagerank hesabı yapan siteler yanlış yanıt gösteriyor tabiki bu senin de söyleminle değer yitirmeye neden oluyor

4. Geveze

Geveze Member

Güncelleme oluyor da eskisi gibi değil artık çok oynamıyor sanıyorum

5. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Milletin kafasını bulandırmayın. Aha işte Alexa

ALEXA-VEGA-at-2012-KIIS-FM’s-Jingle-Ball-in-Los-Angeles-2.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...