1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Alexa Sıralaması nasıl yükseltilir?

'SEO Teknikleri' forumunda webmaster tarafından 28 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. webmaster

  webmaster New Member

  Alexa 1996 yılı Nisan ayından bu yana internet kullanıcılarının trafiklerini, web sitesi üzerindeki aramalarını izlemek amacıyla ortaya çıkmış, bu alanda çok büyük veritabanı oluşturarak, webalizer gibi sitenin trafik bilgileri, siteyi dolaşanların yaş ortalamalırı, arama motorlarından hangi kelimelerle aranarak siteye giriş yapıldığı, haftalık, aylık, üç aylık, 6 aylık ve yıllık trafik analizleri sunabilmektedir. Alexa ülkelere göre de siteleri sınıflayabilmekte, Her ülkenin sitelerinin sıralamasını vermektedir. Alexa Türkiye sıralamasını site info bölümünden sorgulayabilirsiniz.

  Reklamverenler, webmasterler Alexa değeri ve verilerini oldukça önemsemektedir. Alexa dünya çapındaki siteleri hitlerine göre sıralamaktadır.

  • Trafik İstatistikleri
  • Arama Analytics
  • izleyici
  • İletişim Bilgileri
  • yorumlar
  • İlgili Linkler

  Arama trafiğinin en son sorguları başlığı altında arama keyleri gibi daha bir çok bilgilere yer verilmektedir.

  Dünya genelindeki sitelerin 30 milyon dan itibaren verilerini vermeye başlamakta, Dünya geneli ilk 1 milyon sitenin ise listesini yayınlamaktadır.

  SEO değerlendirmelerinde Alexa verileri çok önemli kabul edilmektedir. Alexa’da sıralamalarda yükselmek için doğal veya doğal olmayan yöntemlerle çalışmalar yapılmaktadır.

  Alexa verileri Güvenlimidir?

  Alexa kurulduğu günden beri ara sıra takip ederim, verilerin güvenilirliliği konusunda şüpheli yaklaşımda bulunmalısınız diyebilirim. Yani Alexa verileri tam güvenli değildir. Alexa değerleri çok kolay manuple edilebilir. Alexa sıralamasında ön sıralarda olmak için ücretli çalışmalar yapılmaktadır. Bu ne demektir? Scriptlerle, programlarla, iframelerle dışardan fake ziyaretçi göndererek alexa değerleriylele oynamak demektir.
   
  Tags:
 2. resthit

  resthit New Member

  Cevap: Alexa Sıralaması nasıl yükseltilir?

  Güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim.
   
 3. Geveze

  Geveze Member

  Cevap: Alexa Sıralaması nasıl yükseltilir?

  ALexa toolbar kullanan ziyaretçiler yükseltiyor. Eğer toolbar yoksa zor...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...