1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Android cihazınızı hızlandırın

'Mobil Uygulamalar' forumunda MaRLeY tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. MaRLeY

MaRLeY Moderator

Android işletim sistemi, temizlik ve bakım yönünden Windows tarzında bir işletim sistemi olmadığından, geniş kapsamlı olarak temizlik yapılması gerekli değil. Google Play’de bulunan Android Defrag Pro tarzındaki depolama alanınızı birleştirdiğini söyleyen uygulamalar işinizi görmeyecektir. SSD diskler birleştirme ihtiyacı hissetmezler, çünkü verilerini gereken şekilde kendileri sıralayabiliyorlar. Ayrıca, Task Killer gibi, bütün uygulamalarınızı kapatarak telefonunuza hız kazandırdığını belirten uygulamalar da, hızlandırmak bir yana yavaşlatabilmektedirler. Android cihazların hızlandırılması ile ilgili bazı uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Cihazınızın giriş ekranında bulunan bazı widget ve canlı duvar kâğıtları belli oranda yavaşlatabilirler. Bu tarz giriş ekranları geçiş hızını azaltabildiği gibi, cihazınızın pil ömrünü de olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle giriş ekranlarınızı optimize etmeniz faydalı olur. Bazı durumlarda uygulamalar bütün işlemci gücünü kullanabiliyorlar. Bu gibi durumları ve uygulamaları Watchdog Task Manager gibi bir uygulama ile bulabilirsiniz. Görevini sonlandırdığınız halde hala işlemciyi kullanmaya devam eden sorunlu uygulamayı cihazınızdan kaldırmalısınız.

Android sisteminin eski sürümlerinden birini kullanıyorsanız, yeni ve farklı bir tarayıcı yükleyerek cihazınızın hızını arttırmanız olanaklar dahilindedir. Android işletim sisteminin içindeki web tarayıcısı yalnızca işletim sisteminin güncellenmesiyle yenilenebiliyor. Gingerbread sürümü gibi eski sistemlerde Firefox’un son sürümü oldukça hızlı çalışmakta. Android 4.0 kullananlar Chrome tarayıcısını rahatlıkla kullanabilirler. Hızı düşük olan telefonlarda Opera Mini uygulaması olumlu performans sağlayabilir.

Android cihazınızı, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki gibi Overlock yaparak hız sağlayabilirsiniz. Overlock etmenin cihazınızı daha fazla ısıtabileceğini ve bozabileceğini de belirtmek gerekir. Android’in daha yeni sürümlerini kullanmanız da önemli bir ayrıntı. Mesela, Android 4.1 Jelly Bean eski sürümlere nazaran daha hızlı tepki verebilmekte. Cihazınızı açarken hangi uygulamaların otomatik olarak açılacağını ücretli bir uygulama olan Autostarts uygulamasıyla yöneterek, daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tags:
  2. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

evet hzlanmaya ihtiyaçları var android çok kasmaya başladı ya önceden ne güzel windows mobile vardı dert tasa azdı

3. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Ben bişey anlamadım. Bunun videosu var mı?

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...