1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Android Uygulaması Nasıl Oluşturulur

'Mobil Uygulamalar' forumunda Powers tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Android için uygulama yazmak istiyorsunuz ancak nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz? İşte size ilk adımı atmak için yapmanız gerekenleri anlatacağım.

  Öncelikle android uygulaması yazmak için bilgisayarınızda android uygulama platformunu kurmanız gerekir. Bu platformun ne olduğunu soracak olursanız Java bilenlerin çok da uzak olmadığı bir ortam.

  İşte android uygulama yazmak için bilgisayarınızda olması gereken programlar:
  Öncelikle Java Development Kit (JDK) nın kurulu olması gerekiyor. Oracle'ın web sitesinden jdk'yı indiriyoruz.
  Ardından Android ortamını (Anroid SDK) bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Android geliştirici web sitesinden bu eklentiyi edinebilirsiniz.
  Son olarak da programı yazmak için editöre ihtiyacınız var. Eclipse SDK bu işi görecektir. Eclipse'in kendi sitesinden Eclipse SDK'yı indirdikten sonra program yazmaya başlayabilirsiniz.

  Eğer Android SDK'yı eclipse tanıtamazsanız. Eclipse'i açtıktan sonra help bölümünden Install New Software dedikten sonra yükleme adresi olarak https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/ diyerek manuel olarak yükleme yapabilirsiniz.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...