1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Balık Burcu Özellikleri

'Astroloji' forumunda FanClup tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Balıklar, zodyağın en hassas insanlarıdır. O kadar duyarlıdırlar ki, yürüyen duygu yumakları olduklarını söylemek mümkündür. Baskın olan tarafların yanında yer almaya meyillidirler çünkü sert çatışma ve gerilim onları tüketir. Bu yaklaşımları sayesinde, uyum ve taklit ustaları haline gelirler ama kendi düşüncelerini de uzun süre koruyamazlar. Esnek olmayı, çatışmamayı çabuk öğrenirler. Yine de duygusal olmaları o kadar da olumsuz değildir çünkü Balıklar’ın arkadaşlıklarına değer veren kişiler, onların anne şefkatlerinden, yumuşak başlılıklarından ve oluşturdukları ortamın huzurunun yanında canlı hayal güçlerinden de faydalanırlar. Elleri her işe yatkın olduğundan, her konuda yardımcı olabilir, sorunları giderebilirler. Tüm hassalıklarına rağmen, gerekirse arkadaşları için sonuna kadar savaşmayı da göze alabilirler. Merhametleri, ufak tefek hesaplar yüzünden kendilerini uzak tutmalarını engeller. Hayal kırıklığına uğramamak ya da kullanılıp karamsarlığa kapılmamak için istek ve arzularını bastırmaya meyillidirler. Eleştirici özelliklerini yoğun olarak dışadönük şekilde kullanan burçların aksine, neredeyse sürekli olarak kendilerini eleştirirler. Diğer taraftan, fazlasıyla gururlu veya kibirli olmaya doğru giden Balık burçları da yok değildir. Maddiyattan daha çok maneviyata önem verseler de, ince zevkleri nedeniyle son derece gösterişli, bazen lüks mekanlarda yaşarlar. Hayatları genelde dalgalanan bir grafik çizer. Bir süre cimrilik edip arkasından savurganlığa başlayabilecekleri gibi, önce çekingenlik, arkasından da ihtiyatsız bir atiklik göstermeleri doğaldır. Son derece uyumlu bir aşıkken, evlilikte her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırabilirler. Ayakları yere sağlam basmadığında, hayatın içinde barındırdığı tüm tehlikelere açık hale gelirler. Kurallar onları sıksa da, uymamanın sakıncalı sonuçlar doğuracağı düzenlemelere riayet ederler. Son derece sadık, hizmet etmekten zevk alan insanlardır. Birilerine faydalarının dokunduğunu bilmek, onlara en büyük tatmini sağlar.

  Balık Burcu Kadınları

  Balık burcu kadınları, burcun kırılgan özelliğini taşımalarına rağmen, o kadar da hassas olmayabilirler. Son derece hırslı, elini attığı işi bitiren, tuttuğunu koparan bayan Balıkların sayısı az değildir. Evlerini bir sığınak olarak görür ve burada huzursuzluk olmasını asla istemezler. Eğer olursa, dışarıda güçlü olmaları imkansız hale gelecek, rüzgarda savrulan yapraklar haline geleceklerdir. İnce bir zevk sahibi olurlar ve bir sanat eserini en iyi onlar değerlendirirler. Kıskançlıkları sadece sevdiklerine değil, tanımadıkları insanlara bile yansıyabilir ve herkesin üzerinde olmayı, sosyal ortamlarda parmakla gösterilmeyi arzu ederler. Hem görünümlerine önem verir, hem de iç dünyalarının derinliğini belli etmek isterler. Aşk konusunda güçlü duygulara sahiptirler ve bu yüzden oldukça sahiplenici ve kıskanç eşler olabilirler. Bunlara karşın kocalarına son derece bağlı ve gerektiğinde fedakarlıktan kaçmayan bir eş ve çocuklarıyla da son derece ilgili bir anne portresi çizerler. Sabahları, kocalarının en sevdiği kahvaltıyı hazırlarken, bir taraftan da önceki geceki davette başka hanımlarla gülüşüp durduğu için azarlayan eşler, genellikle Balık kadınları olur.

  Balık Burcu Erkekleri

  Balık burcu erkekleri, genellikle son derece uyumlu gibi gözükseler de, bu görünümün altında yatan sebep, hayal dünyasına dalıp gitmiş olmalarıdır. Başarısızlığa uğrayıp bunalıma girme korkusundan sorumluluk almaz, çevrelerinde olup bitenlerden etkilenmemek için hiçbir şeyi umursamazlar. Bu savunma mekanizmasındaki en büyük açık, kolay güvenen insanlar olmalarıdır. Aynı zamanda kolayca hayran olur, hayran oldukları da bir bayansa, hemen bir aşk ilişkisi kurmaya çalışırlar. Bu ilişkiler ise çoğunlukla evliliğe gitmez. Doğru kişiyi bulduklarında ise hiç hissetmedikleri gibi hisseder, içlerinde sakladıkları, ifade etmedikleri şeyleri hissedebilen eşleriyle mutlu olur, diğer kadınları hayatları boyunca akıllarından bile geçirmeyen sadık eşler ve düşünceli babalar haline gelirler. Sanat duyguları son derece gelişmiştir; güzellik ve estetiğe duyarlıdırlar. Pratik olmalarına ve bu sayede birçok işi kolayca halledebildiklerini görmelerine rağmen, çekingen tavırlarından bir türlü kurtulamazlar.
   
  Tags:
 2. saanesi

  saanesi New Member

  Hayal dünyası evet doğru.
   
 3. yokolucu

  yokolucu New Member

  Çok hayalperest bir burç
   
 4. KraLL54

  KraLL54 New Member

  Cevap: Balık Burcu Özellikleri

  Çok güzel bir paylaşım, ellerine sağlık.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...