1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

bilgisayarımıza format atalım

'İşletim Sistemleri' forumunda Ekrem tarafından 11 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

merhaba arkdaşlar bir çok soru ile karşılaşıyorum nasıl format atabiliriz bilgisayarımıza tarzında size elimden gelen en detaylı hali ve yorum kalemi farkıyla anlatmaya çalışalım

öncelikle format atmak istediğiniz bilgisayarın cinsi nedir?

1. notebook (dizüstü) bilgisayar

dizüstü bilgisayarlarda bir süredir format amacıyla cd verilmez oldu içinde yüklü olarak gelmeye başladı eğer öyle bir bilgisayara sahipseniz açılış sırasında bios aşamasını geçer geçmez genelde f10 f9 f2 olmak üzere bilgisayarın markasına göre bu tuşlardan biridir eğer bunlarda değilse f1 f2 f3 f4 f5 f6 f7 f9 f10 f11 ide deniyebilirsiniz :) ha yine bulamadıysanız kullanma kılavuzunu kontrol edin baktınız yine çalışmadıysa bir windows cd si yada iso dosyası edinmeniz gerekecek aksi halde formata başlıyamazsınız

eğer bilgisayarınızın yanıda kurtarma cd si geldiyse onu bilgisayara takınız

2. masaüstü bilgisayar

masaüstü için durumlar aslında aynı ancak masaüstünde mecbur olarak cd yada iso dosyası edinmelisiniz

ihtiyaçlarımız:

4gb>usb disk
    windows iso dosyası
    biraz zaman
    bol miktarda soğuk içecek

evet şimdide sıra kurulum detaylarına geldi ben artık cd nin devrinin kapandığına inanıyorum ve bu makaleyi siz yorum kalemi kullanıcılarına yazarken usb disk üzerinden kurulumu anlatıcam öncelikle elinizde var olan bir windows iso dosyasını alıyorsunuz ardından BU EKLENTİYİ İNDİRİYORUZ ardından karşımıza şöyle bir sayfa çıkacak

format1.jpg

ekranda bulunan yönergeleri takip edin ve tamam deyin. ekranda yeniden başlatalım mı diye sorar iptal deyip geçiniz
    artık windows kurulma hazır demek oluyor. bu dakidan sonra bilgisayarı tamen kapatın
    açma tuşuna bastıktan sonra f12 tuşuna basın ekranda usb diskinizin adı ve hard diskinizin adı çıkacaktır usb dikinizi seçtikten sonra ekrandaki yönergeleri takip edin bilgisayarınız formatlanmış olcaktır
    herkese iyi yorumlar

eğer takıldığınız bir nokta olursa mutlaka sorun yardımcı olurum

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015
    Tags:
  2. Geveze

Geveze Member

Hiç bişe anlamadım bu programlamı format atılıyor

3. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

hayır formatı windows cd si ile atıyorsun ama benim burda dikkat çekmek istediğim nokta usb dik yeterli olduğu format için

4. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

bu proğram güzel di ancak son güncellemelerdn sonra biraz kötüleşti sanırım

5. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Ben f4 e basıyorum kendi kendine atıyor.

6. is_for_you

is_for_you New Member

teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...