1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Blackberry 9380

'Akıllı Telefonlar' forumunda Powers tarafından 5 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Powers

Powers Administrator Site Yetkilisi

Tags:
  2. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

evet aldığımız duyumlara göre fiyat & performans oranınnın baya iyi olduğu ortada işlemcisinin 1ghz altında oluşu ve berry os işletim sistemi biraz düşündürsede androidlerden ötede kendine has özelliklere sahip stil telefonlardan ancak yine şarj süresini 1.5 günden öteye taşımayı başaramamışlar alınabilecek bir telefon ancak aynı sınıflarda htc modellerinede bir göz atmanı tavsiye ederim

3. palyaço

palyaço New Member

ben daha görmedmmm bi yorum yapamayacammm

4. Geveze

Geveze Member

Ufak telefon aslında biraz enli gerçi. Fiyatı da düşmüşken tercih edilebilir. Tabi java desteği yok diye biliyorum.

5. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

backberry allah var güvenilir telefon üretiyorlar ancak yeni bir deneme yapıyorlar bu telefonda kokusu çıkar bir ay içinde eminim

6. Geveze

Geveze Member

Eskiden diğerleri dandik yaparken blackberry teknoloji üstü tel üretiyodu şimdi batma noktasına geldi bide fiyatı 500e düşmüşken denemekte fayda var diye düşünüyorum

7. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

sende haklısın

8. Geveze

Geveze Member

O diilde 500den 900lere çıktı fiyatı 2 günde

9. Powers

Turkcell 549TL'den satıyor yıl sonuna kadar. Sim kilitli mi? Bide telefonun üstünde turkcell yazıyor mu?

10. Powers

An itibariyle telefona sahip olduğumu bildirmek isterim. Turkcellden aldım. Sim kilidi yokmuş. Zaten artık sim kilit yasakmış. Sadece telefon açılırken reklam oluyor. Telefonu da kapatmadığım için sıkıntı olucağını zannetmiyorum. 549 TL 4 ay taksit ertleme + 12 taksit :)

Telefona gelince gayet hoş ve hızlı henüz sadece resim, kamera, sms ve telefon özelliğini kullandım. Sms fonksiyonu çok güzel ve hızlı. Aynı kişiden gelen mesajları aynı pencerede görebiliyorsunuz. Hatta msj yazarken gelen mesajları da görebiliyorsunuz. Tek tuşla msj gönderiyor. Ayrıca bildirim aldığınızda üst tarafındaki küçük kırmızı ışığı yanıp sönüyor.

Menüleri de standart olarak çok hızlı tabi içine program yükleyince yavaşlamazsa çok çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Kamerası da kendi ekranında net gözüküyor. Tabi pcye henüz aktarım yapmadım

11. Geveze

Geveze Member

Genel olarak telefondan memnun musun? Tavsiye eder misin?

12. Powers

GPS'i kullanamadım sanırım BIS'in aktif olması gerekiyormuş. Onun dışında şarjı 30 saat kadar dayanıyor. Telefon genel olarak güzel ancak şarjı işte büyük problem. Gerçi içinden çıkan şarj aleti usb şeklinde ve ucuna takılan adaptör ile evdeki prizlere uyumlu hale geliyor

13. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

şu şarz olayı yok muu püfff

14. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

E sonuç iyi mi kötümü arkadaş niye konu açarken anket açmıyorsunuz.

15. Powers

Şarjın pek çok akıllı telefonda hatta i kaç milyarcık olan ayfonda bile 1-2 gün olduğunu öğrendiğime sevindim akıllı telefonların şarjı çok uzun gitmiyormuş. Tabi doğal olarak o kadar ekranı aydınlatmak kolay değil. Ek olarak GPS'i kullanabildim ama koordinat veriyor. Internet paketi olmadığından harita üzerinde göremedim henüz.

Telefonun açılışı 2 dakika kadar sürüyor.

Blackberry ile standart gelen BBM den de bahsedeyim. BBM ile blackberry kullanan arkadaşlarınızla BIS paketi aldığınızda sınırsız ve ek ücretsiz mesajlaşabiliyor, Internet üzerinden konuşabiliyorsunuz. Yani özeti şu en sık konuştuğun 5-6 kişi ile beraber blackberry kullanman durumunda sms ve konuşma paketine çok da gerek kalmıyor.

Ek olarak telefonun çalmasındaki titreşim de kişiselleştirilebiliyor. Önce titreş sonra çal, aynı anda hem titre hem çal gibi ve ek olarak uzun titre, kısa titre, 1-10 kere titre arasında seçenekleri de var.

Facebook'tan vs. izlemek istediğiniz videoyu kendi ortam yürütücüsü ile çalıyor ve çalmadan önce size soruyor. Telefona indireyim mi yoksa indirmeden mi çalayım diye. Youtube aldığı son güvenlik tedbiriyle beraber indirmeyi yasakladı tabi.

Son olarak da wifi dağıtıcısı olarak kullanılabildiğinden bahsedeyim. Wifi şebekesine bağlanan Blackberry 9380 dilerseniz 5 pc ye kadar wifi dağıtıcısı olarak kullanılabiliyor. Böylece evinizde wifinin az çektiği odalar varsa ortadaki bir odaya telefonunuzu bırakmanız durumunda wifinin çekmediği odalarda da artık Internet'e girebileceksiniz.

Blackberry protect özelliği ise telefonun kaybolması çalınması halinde telefonun koordinatlarını öğrenmenizi ve Internet üzerinden telefonunuzun nerede olduğunu görmenizi ve kilitleyebilmenizi sağlıyor.

16. Geveze

Geveze Member

Peki Blackberry 9380 için önerebileceğiniz bir oyun veya program var mı?

17. Powers

Blackberry 9380 için önerebilceğim program ve oyun kişiden kişiye değişir. Şu iyidir bu kötüdür diye bir şey yok. Sonuçta bilgisayar da öyle. Bir grafik tasarımcı için photoshop vazgeçilmezken bir öğrenci için matlab vazgeçilmez bir programdır.

Gene de blackberry için program tavsiye edecek olursam
    Whats app: mesajlaşmanın olmazsa olmazıdır.
    QR Code Scanner: QR kod okumak için en iyi ücretsiz program. Tabi telefonun kendi içindeki QR kod okuyucu da iyi ancak websitesi/bbm kodu dışındaki QR kodları için yetersiz kalıyor.
    QuickPull: Telefona restart atmak ve Blackberry OS'u yeniden başlatmak için kullanılabilecek bir program. Hatta telefona restart atmak için bataryayı çıkaranlar bile varmış. Bu ne için gerekli diyorsanız boş bellek azaldığında veya arkada çalışan ve kapanmamakta ısrar eden programlar için gerekli.

Oyuna gelince tamamen kişisel diyebilirim. Ne seviyorsanız onu oynayın. Kimisi araba yarışı sever kimisi futbol.

18. Geveze

Geveze Member

Şimdi bu telefonun hiç kötü özelliği yok mu?

19. Powers

Olmaz olur mu. Tabi ki kötü özellikler kullandıkça belli eder kendini. Tıkanmalar ve yavaşlamalar oluşmaya başladı. Buna ek olarak hafıza çok kısıtlı programları vs. sadece telefona kaydediyor. Hafıza kartına müzik, video, resim kısaca belge dışında program vs. saklamak mümkün olmuyor.

20. obadem

obadem New Member

Cevap: Blackberry 9380

bblerin tek sıkıntısı geç açılıyor

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...