1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Çalar saat kurmadan nasıl uyanılır?

'Bilgi Bankası' forumunda FanClup tarafından 19 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Sabahları belki de sizi en rahatsız eden seslerin başında çalar saatinizin alarmı gelmektedir. Bu sesten kurtulmak, ancak işinize ya da okulunuza geç kalmamak için nasıl bir yol izlemelisiniz? Bu makalemizde çalar saat alarmı olmadan nasıl uyanılır? bunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikle mekanik ya da elektronik saati değil, biyolojik saati kurmayı öğrenmelisiniz. Doğal bir şekilde uyanmanın gerçekte ne denli kolay ve basit olduğunuz göreceksiniz.

  İlk önce, her gün saat kaçta uyanmanız gerekiyorsa bunu belirleyip kararınızı verin. Mevcut çalar saatinizi karar verdiğiniz saate göre her gün aksatmadan ayarlayın. Bu sayede, vücudunuzu her gün aynı saatte uyanmak üzere eğitmiş olacaksınız.

  Uyumanız gereken süreyi ya da her gün kaç saat uyumanız gerektiğini belirleyin. Her gece aynı saatte uyumak için yatağınıza girmeye gayret edin. Bu belki ilk zamanlarda zor gelebilir ama uygulamaya çalışın. Her sabah aynı saatte kalkmak için gece yatağınıza yatışlarınızın saati, sizin bir ritim yakalamanızı sağlayacaktır.

  Belli bir süre sonra çalar saatiniz alarm verdiğinde rahat kalkmaya başlayacaksınız. Bunu fark ettiğinizde çalar saatinizi bir kenara koyma vaktinin geldiğini hissedeceksiniz. Vücudunuza kazandırdığınız ritim sayesinde, bazı zamanlarda erken ya da geç de yatsanız aynı saatte uyanacak ve rahatlıkla yatağınızdan çıkabileceksiniz.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...