1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Canon EOS 100D - Genel bakış Teknik Özellikler vs...

'Fotoğraf Makineleri' forumunda djsansa tarafından 22 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. djsansa

djsansa New Member

frontpage.jpg Canon-EOS-100D-FRA-FLASH-OPEN-w-EF-S-18-55mm-IS-STM.jpg

Canon EOS 100D

Bu cihazın ilk duyurulduğu zamanlar aslında pek oralı olmamıştım fakat geçenlerde bir arkadaşım almak istediğini söyledi ve fikrimi sordu bende bir araştırayım dedim ve foruma da yararlı olması açısından genel özelliklerini ve kendi yorumlarımı sizlere sunuyorum. İlk olarak Canonun bu modeli üretilmiş en hafif ve küçük DSLR makinesi. Özellikle dış ortamlarda çekimler yaparken ağırlık olarak makinamız bizi yorabiliyor bu nedenle hafif ve taşınabilir bir DSLR isteyen kullanıcılar bu modeli tercih edebilirler. Cihazı elimizde tutarken aslında ebat olarak pek tatminkar olmasa da bayanların bu modeli beğendiğini bir kaç yerde okumuştum. Şimdi genel özelliklerine bakalım.
    tö.jpg jj.jpg
    18 megapiksel olması yeterli bir değer aslında diğer yandan digic5 işlemci daha hızlı bir performans sağlıyor bize. Küçük lcd ekranı dokunmatik olarak karşımıza çıkıyor fakat ekranın gövdeye sabit olması bazı durumlarda sıkıntı yaratabiliryor. Zemine makinayı koyup çekim yaparken ya da havaya kaldırıp çekim yapacağımız zaman lcd ekranın sabit olmasının sıkıntısını görebiliriz. Bunların dışında başlangıç olarak ideal bir cihaz.

[video=dailymotion;x15tfwb]http://www.dailymotion.com/video/x15tfwb_canon-eos-100d-inceleme_tech[/video]

ky.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015
    Tags:
  2. Cansu Köse

Cansu Köse New Member

Cevap: Canon EOS 100D - Genel bakış Teknik Özellikler vs...

Hediye olarak aldım çok mutlu oldu arkadaşım taşıması çok rahat

3. herodot

herodot New Member

güzel bir anlatım sağolun. bende bunun 650d'si var. son derece memnunum tasviye ederim.

4. tayfundurak

tayfundurak New Member

ben de bu makinenin bir üst versiyonu var. 65D'si gerçekten süper makina. her yönüyle memnunum. şimdi bir de yakın geniş açı lens araştırıyorum. mümkün olursa orijinal kendi lensini alacağım. eğer onu da temin edersem bana yeter.

5. zangxuma

zangxuma New Member

Her yere götürebileceğiniz, küçük ve hassas bir DSLR. Optik vizöre ve sezgisel dokunmatik ekran kontrollerine sahip olan 18 megapiksel EOS 100D, harika fotoğraflar ve videolar çeker.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...