1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Ceviz'e danışamadım!

'Senin Kalemin' forumunda Powers tarafından 28 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Powers

Powers Administrator Site Yetkilisi

Bir si-i-o'nun isyanı!

Abudik kupidik paylaşımlar bir yana pi-eyç-pi'nin ekzel ile ilişkisi hakkında bir tartışmaya burnumu sokmak amacı ile Ceviz'e üye olayım dedim. Pek forumlara üye olmuşluğum da yoktur ya tesadüf işte. Komik bi cevap verdiler

Sonra dedim ki çok ta tın yani hatta tin tin filan. Kriter filan getirmişler. Keşke kraker getirselerdi çayın yanında yerdik en azından bir işe yarardı. Bu sadece bir örnek aslında bazı sitelerin bu amacını anlayabilmiş değilim. Zamanında R10'da böyleydi sadece referans ile üye olunabiliyordu. Sonra ne oldu pırt diye bir çöküş ve akabinde 2 yıl geriye dönüş, pagerankta 2 puanlık bir düşüş, üyelerini kaybetmeler falan derken halen toparlanamadılar. Üzerinden 5 ay geçti. Dışarıdan yazar-çizer almayan ekşi mi tuzlu mu bi sözlük vardı o da facebook ve twitter'a yenildi. Her gün yüzlerce konu açılırken sadece 100 konu açılmaya başlandı belki biraz daha fazla da olabilir ve yeniden yeni üye arayışı içerisine girdiler.

Yorum Kalemi için "forum çöplüğüne bir yenisi eklendi" diye düşünenler olabilir. Yok öyle bir şey eğer öyle olsa idi Yorum Kalemi'ni kurarken en iyi sistemleri seçmez en yüksek yatırımları yapmaz, en iyi alt yapıyı kullanmazdık.

Siz hiç gelip geçici bir heves için lisanslı forum yazılımı (vBulletin) kullanabileceğinizi düşündünüz mü? Dahası +5 yıllık bir domain kaydı düşünülebilir mi? Yada ekstra tuzlu ama bizi yarı yolda bırakmayan bir hosting? Düzenli yedek almayla uğraşma falan...

Herkes kendi kulvarında, kendi şartlarıyla ilerliyor ve bakalım zaman kime ne gösterecek...

Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...