1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

En Etkili Başarı Sözleri

'Kişisel Gelişim' forumunda selcuk tarafından 10 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. selcuk

  selcuk Member

  İyi bir kafaya sahip olmak yetmez; mesele onu iyi kullanmaktır. Rene Descartes İnsan beyni sahibinin ihtiyaçlarından fazla gelişmiş bir araca benzer. A. R. Wallece Hayal gücünden daha önemlidir. Albert Einstein Yapacağın ilkşeyi kafanda net olarak görmelisin. Alex Moorison Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir.
   
  Tags:
 2. selcuk

  selcuk Member

  • Başarı belki insana çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir. Çin atasözü
  • Başarı kuvvetli olana gülümser, başarısızlık zayıflara çullanır. Oscar Wilde
  • Başarı tatlıdır ama çoğu zaman ter kokar Anomim
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Rochefoucauld
  • Başarının dört şartı; bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmak. Munthe
  • Başarıyı en kötü şekilde kullanmak, onunla övünmektir. De Maupassant
  • Büyük başarıların sahipleri küçük işleri titizlikle yapabilme sabrını gösteren kişilerdir. Schiller
  • Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: Ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır. La Bruyere
  • Güçlükler, başarının değerini artıran süslerdir. Moliere
  • Hiç kimse, başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. Moorhead
  • İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir. Andre Gide
  • Para nasıl parayı çekerse, başarı da başarıyı çeker. De Chamfort
   
 3. selcuk

  selcuk Member

  Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın. Theodore Roosevelt İnsan sahip olduklarının toplamı değil, fakat henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır. Jean Paul Sartre İnsanın yaşam düzeyini bilinçli bir çabayla yükseltme konusundaki tartışma götürmez yeteneğinden daha cesaret verici bir gerçek bilmiyorum. Henry Davıd Thureau Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil. Ben Sweetland Ahlak konusunda en önemli dersler kitaplardan değil, yaşanan deneyimlerden alınır. Mark Twaın Deneyim düşüncenin, düşünce ise eylemin çocuğudur. B. Dısraelı İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir. W.E.Demıng Coşku, zekadan daha önemlidir. Albert Eınsteın Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur. Ziya Gökalp Başarının sırlarından biri, geçici başarısızlıkların bizi yenmesine izin vermemektir. Mark Kay Yapabildiğimiz herşeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık. Thomas Edison Başkaları için duyduğun kaygı, kendin için duyduğun kaygıların önüne geçtiği zaman olgunlaşmışsın demektir. John Mac Noughton Zenginlik ve güzellikle birlikte bulunan ihtişam geçicidir ve kolay zedelenebilir.
   
 4. selcuk

  selcuk Member

  Erdemse muhteşem ve ölümsüz bir servettir. Sallust Başkaları yararına iyi bir şey yapmak görev değil, zevktir. Çünkü sizin sağlık ve mutluluğunuzu artırır. Zoroaster Bir şey biliyorum, o da hiçbir şey bilmediğimdir. Sokrates Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir. Leonardo da Vinci Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracagınızdan emin olabilirsiniz. Henry Wadsworth Longfellow Bir kitap bir aynadır. Ona bir eşek bakacak olursa karşısında elbette bir evliya görmez. Goergo C.Lıchtenberg Öykü sözcüğünün kökeni depo kelimesidir. Bu nedenle öykülerin birer depo oldukları söylenebilir. Şeyler öykünün içinde saklanırlar ve bu şeyler anlamdır. Mıchael Meade Çömez yakınıyormuş: "Bize öyküler anlatıyorsun ama anlamlarını açmıyorsun." Usta yanıt vermiş: "Biri sana meyveyi çiğneyerek ikram etse hoşuna gider miydi?" Paul Brunton Oğlum, bütün hayatımı kolların ve ayakların belirlemeyecek. Hayatına asıl yön verecek olan beynin ve kalbindir. Bir şeyi gerçekten istiyorsan, bütün engelleri yenip ona ulaşabilirsin. Shelton Skelton Dünyanın acı ile dolu olduğu doğrudur ama bir çok insan da bunun üstesinden gelmektedir.
   
 5. selcuk

  selcuk Member

  Helen Keller Büyük düşler kuranlar düşlerini gerçekleştirmez, aşarlar. Alfred Lord Whıtehead Arzu varsa çözümde vardır. Anonim Olumsuz düşünceleri zihinsel canavarlar halini almadan önce yok edin. Anonim Sizi korkutan her deyim size güç, cesaret ve güven kazandırır. Kendinize "Ben bu dehşeti yaşadım. Bundan sonra gelecek şeylere hazırım" dersiniz. Eleanor Roosevelt Kimi insanlar yaşamımıza girer ve çıkarlar. Kimileride bir süre yaşamamızda kalır ve kalbimizde ayak izlerini bırakırlar, o zaman bir daha asla aynı insan olamayız. Anonim İnsanın ruhu felç olmaz. Soluk alabiliyorsanız, düş de kurabilirsiniz. Tavuk suyuna çorba Yeterince sevginiz varsa dünyada ki en mutlu ve en güçlü insan olursunuz. DR. Emmet Fox Hata değil çare bulun. Henry Ford Annem Help, "Herkesin kaderini kendisinin çizdiğine inanırım. Yaradanın sana verdiğiyle en iyisini yapmalısın" derdi. Forrest Gump Filminden Düş kurmak değil, bir düşe sahip olmamak budalalıktır. Clıff Clavın, Cheers Başkalarına yardımcı olmak için elinize her zaman büyük fırsatlar geçmez, ama küçük fırsatlar hergün çıkar. Sally Koch Deneyim: En acımasız öğretmen odur. Fakat en iyi öğretmen de odur. C.S. Lewıs Düşünceli olun, çünkü karşılaştığınız herkes inanın en az sizin kadar zorlu bir mücadele veriyor. Plato "Sana bütün bunları kim öğretti, Doktor?" Yanıt anında geldi. "Acı çekmek." Albert Camus, Veba İnsan yaşamanın amacı başkalarına hizmet etmek, şefkat göstermek ve yardımcı olmayı istemektir.
   
 6. selcuk

  selcuk Member

  DR. Albert Schweıtzer Kendinizi tanıyıp ifade etmek onu inkar etmekten çok daha kolaydır ve başarırsanız lidelikte ödüllendirilirsiniz. Warren Bennıs Bir değişim, bze gelişme fırsatını sağlayacak olan bir sonraki değişime yol açar. Vıvıen Buchen Başarıya ulaşıp sıcrama yapan bireyler, aynı zamanda değişimin ustaları olacaklardır. R. Kanter Başkası düştü mü, "çürük tahtaya basmasaydı" deriz. Kendimiz düşünce, bastığımız tahtanın çürük çıkmasından şikayet ederiz. Cenap Şehabettin Dünyada bir çok kabiliyetli kişiler, küçük bir cesaret sahibi olmadıkları için kaybolurlar. Sydney Smıth Durmak ölüm, taklit uşaklıktır, çalışmak ve yetişmek ise hayat ve hürriyettir. L.Y. Rauke Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. Cladue Bernard Mevcut bilgi birikimimizle öyle sorunlar yaratırız ki aynı birikimimiz bu sorunları çözmemize yetmez. A. Eınsteın Bilgi, tek başına ekonomik bir kaynak değildir. Bilgi alınıp satılamaz, sadece bilgiyle yaratılanlar alınıp satılabilir. P.Drucker Hayatta rasladığım herkes, bir bakımdan bana üstüdür. Bu yüzden kendisinden bir şeyler öğrenebilirim Emerson İlk çağlarda güçlü olan, endüstri çağında zengin olan kazanırdı. Bilgi çağında ise bilgili olan kazanacaktır. A. Toffler Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşısındakilerinin anlayabiceği kadardır. Mevlana İlim ilim demektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.
   
 7. selcuk

  selcuk Member

  Yunus Emre Tez elde edilen başarı, insanı kararsız ve maceraperest yapar. Bacon Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir. Molıere Hayatta başarılı olanlar, kendilerine gereken bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar ve hadislerin sebeplerini her zaman araştırırlar. Rudyard Kıplıng Ne başarırsanız başarın, size yardım eden mutlaka vardır. Athea Gıbson En sıradan iş bile büyük başarılar getirme potansiyeline sahiptir. H.Jackson Brown Başarılarını gizlemek en büyük başarıdır. La Rochefoucauld Okunu hedefden öteye atan okcu, okunu hedefe ulaştıramayan okcudan daha başarılı değildir. Motnagıne Para asıl parayı çekerse, başarı da başarıyı çeker. Chamfort Büyük işler başarmak isteyen kimse, ölüm yokmuş gibi davranmamalıdır. Vauvenaroues Başarı isdediğini elde etmek, mutluluksa elde ettiğini sevmektir. Brown Büyük aşkların ve büyük başarıların büyük riskler içerdiğini unutma. Kim iyi yaşamış, bol bol gülmüş ve çok sevmişse, başarıyı yakalamış demektir. Bessıe Anderson Stanley Ders alınmış başarısızlık başarı demektir. Malcom S. Forbes Başarı insana belki çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir. Çin Atasözü Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, her başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar. Germaın Martın Başarısızlıklar, kuvvetlilere daha da kuvvet verir. Saınt Exupery İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir. Andre Gıde Her şeyin mühim noktası, başlangıçtır. Eflatun Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur. Cıcero Ya başlamamalı, ya daa bitirmeli. Ovıdıus Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur. Victor Hugo Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar.
   
 8. selcuk

  selcuk Member

  Hz. Ali Basit bir adamın elinden geleni yapmaya çalışması, zeki bir adamın tembelliğinden iyidir. G. Gracıan Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olamk şartdır. Balzac Hiçbir şeye cesaret etmeyen, hiçbir şeye beslemsin. Schıller Bilgi insanı şüpheden, iyiylik acı çekmekten, kararlı olmak korkutan kurtarır. Konfüçyus Başkalarının kusurlarını tartarken, parmağıyla terazinin kefelerini bastırmayan insan pek enderdir. Byron Langenfeld Büyük adam büyük olduğunu; fakat büyüklüğünün küçüklük olduğunu bilir. Andre Mauroıs "Bundan yirmi yıl sonra yapyınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Öyleyse demir alın ve güvenli limanlardan çıkın, rüzgarları arkanıza alın, araştırın hayal edin ve keşfedin." Mark Twaın
   
 9. selcuk

  selcuk Member

  İyi bir kafaya sahip olmak yetmez; mesele onu iyi kullanmaktır. Rene Descartes İnsan beyni sahibinin ihtiyaçlarından fazla gelişmiş bir araca benzer. A. R. Wallece Hayal gücünden daha önemlidir. Albert Einstein Yapacağın ilkşeyi kafanda net olarak görmelisin. Alex Moorison Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir. E. E. Cummings En büyük zaman hırsızı kararsızlıktır. C. Floru İyiliği, hastalığı, sefaleti, mutluğu, zenginliği, fakirliği yapan zihindir. Edmund Spencer Vücutlarımız bahcemizdir… Niyetlerimiz de bahcıvanımızdır. William Shakesreare Gerekeni yap ve güce sahip ol. Emerson Gülümseyin: öyle samimi ve sıcakolun ki her sıktığınız ele, ruhunuzu da katın. Dale Carnegia Akli resimler zihni kalıbımızın biçimlenmesine yardım eder. Robert Collier "Vereceğimiz bilinçli komutlarla beyin merkezlerimizi geliştirebilecek, böylece şimdilerde düşleyemeyeceğimizi kullanabileceğiz". DR. Frederic tilney "Harukulade şeyler ancak, içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesaretini gösterenler tarafından yapılmıştır." Barton Yapabilirler çünkü yapabileceklerini düşünüyorlar. Virgil İnsanlar arasında fark ufaktır. Ancak bu ufak fark büyük farklılığa yol açar. Ufak farklar tutumlardır. Büyük farklılık ise bu tutumun olumlu veya olumsuz olduğudur. C.Lement stone "Ben hayatımın hiçbir anında karamsallık nedir tanımadım." M. Kemal Atatürk "Güzel bir düşünce de ibadet sayılır." Ahmet İbşihi Büyük adamlar olmassa hiçbir şey başarılmaz, insanlar da ancak karar verilirse büyük olabilirler. Gaulle Kararlılık insan iradesinin uyandırma zilidir.
   
 10. selcuk

  selcuk Member

  Anthony Robbins "Yapmak istediğin herşeyi düşünerek karar ver, verdiğin kararıda mutlaka gerçekleştir. Benjamin Franklin "Kişinin geleçe dönük umutları şimdiki gücünün kaynağıdır." Maxwel "Bilinçlik potansiyeli, insan tarafından henüz keşfedilmemiş, en son ulaşılabiliecek alan olarak kalmıştır. Henüz keşfedilmemiş bir ülke gibidir." Limiti koyan zihindir. Zihin bir şeyi yapabileceğini kestirebiliği kadar başarılı olur. Yüzde 100 inandığın sürece her şeyi yapabilirsiniz. Arnold Schwarzenegger "İnsan yalnız tek bir istemeli ve durmadan hep onu istemeli, o zaman onu elde edeceğimizden emin olabiliriz." Andre Gide "Eğer hepimiz, yapabileceğimiz her şeyi yapsaydık, şaşkınlıktan kendi aklımızı başımızdan alırdık. Thomas Edison "Konsantrasyon, bezginlik duymadan fiziksel ve zihinsel enerjiyi tek bir noktaya sürekli uygulama yeteneğidir." Thomas Edison "Yetenekler ortaktır; herkes onlara sahiptir ama nadir olan yeteneklerimizin bizi götürdüğü yere gitme cesaretidir." Anonim Allah´a dyan, sa´ye sarıl, hikmete ram ol… yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol. Mehmet Akif Ersoy Eğer sizde deha varsa çalışkanlık bunu inkişaf ettirir. Eğer yoksa onun yerini doldurur. Reynolds "Gerçek başarı başarısızlık korkusunu yenebilmektir." Sweeney "Ne geçmiş vardır ne gelecek; sadece sonsuz bir şimdi vardır." A. Cowley Büyük adamlar olmassa hiçbir şey başarılmaz, insanlar da ancak karar verilirse büyük olabilirler. Schopen haver
   
 11. selcuk

  selcuk Member

  "Benim kuşağımın yaptığı en büyük keşiflerden biri, insanın düşüncelerini değiştirerek yaşamını da değiştirebileceği gerçeğini bumasıdır. "Başarı,küçük hataların ve başarısızlıkların biraz ilerisinde duran şeydir." T. J. Watson "Akıl kendi başına cenneti cehennem, cehennemide cennet yapabilir. " John Milton "Bazı kimseler güllerin dikeni olduğundan yakınırlar. Ben dikenlerin gülü olduğuna şükrederim." Alphonse Kann Kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki güçünün kaynağıdır. Maxwel Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar." Emile Raux Bir gemi doğuya gider, biri batıya. Esen aynı rüzgarla: hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgar değil, yelkendir. Ella Wheeler Wilcox Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. Cladue Bernard Ölçülebileni ölç, ölçülenmeyeni ölçülebilir yap. Doğanın kitabı matematiksel bir dille yapılmıştır. Galileo Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir. Thomas Edison Pek çok konuda başarı, başarmanın ne kadar vakitalacağını bilmeye bağlıdır. Montesgieu Gücünü aşan rolü üzerinde alırsan, bu rolü, iyi oynamadığın gibi yapabileceğin rolüde terk etmiş olursun. Epiktotes Demir mıklatısa aşıktır. Hep ona doğru koşar, zaferde sabra aşıktır ve devamlı ona koşar. Sühreverdi Beklemeyi bilen insan herşeyi elde edebilir. Benjamin Disraeli Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır. Angle Peartri Kendi kendisiyle barış yaşamak istiyorsa; müzisyen müzik yapmalı, ressam reim yapmalı, şair şiir yazmalıdır.
   
 12. selcuk

  selcuk Member

  Abraham Mazlow Tembel insan yoktur. Sadece kendisine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları olmayan insanlar vardır. Anthony Robbins Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata, sürekli bir hata daha yapacağımız korkusudur. Albert Hubbard Önce biz alışkanlıklarımızı oluştururuz, sonrada alışkanlıklarımız bizi oluşturur. John Dryden Alışkanlık hizmetkarların en iyisi, efendilerin en kötüsüdür. Nathanıel Emmons Başarının sırrı işini tatile çevirmektir. Mark Twin İyi yada kötü bir şey yoktur, fakat biz düşüncelerimizle iyi veya kötüyü yaratırız. William Shakespeare Her eylemin atası düşüncedir. Ralph Waldo Emerson Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceklerinizi yapın. Theodore Roosevelt Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Latin Atasözü Kişisel başarı için televizyonunuzu öldürün. Steve Chandler nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceklerinizi yapın. Alex Morrison Cesaretimi kaybetmiyorum, çünkü vazgeçilen her yanlış girişimileri doğru atılmış yeni birr adımdır. Thomas Edison En iyi dost, bendeki en iyi yönleri ortaya çıkaran insandır. Henry Ford Yapabileceğinize de inansanız, haklı çıkarsınız. Henry Ford İnsanın sağlığını koruyan iki faktör vardır. İşini sevmesi ve hayatı sevmesi. Sigmund Freud Stresten kurtulmak için görevini en iyi şekilde yapın. Hans selye Yapmak istediğiniz şeyi düşünerek karar ver, verdiğin kararı da mutlaka gerçekleştir. Benjamin Fraklin Batan güneş için ağlayın, yeniden doğduğunda ne yapacağınıza karar verin. Dale Carnegde Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir. Paul J. Meyer İnsan bir şeyi, çok ciddi olarak arzu etmeye görsün, hiçbir şeyi erişilmeyecek kadar yüksekte değildir. Hans C. Andersen Düşünceler gayeyi doğurur. Gayeler eyleme dönüşür, eylemler alışkanlıkları oluşturur. Alışkanlıklarda karakter belirleyerek kaderimizi tayin eder. Zor bir iş, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. . Henry Ford Plansız çalışan kimse, ülke ülke dolaşıp hazine arayan bir insana benzer. Descartes Hepimiz zamanın kısalığında söz ederiz de; boş geçen zamanı nasıl geçireceğimizi bilmeyiz. Seneca Yapılmış küçük işler, planlamış büyük işlerden daha iyidir. nathanıel Emmons Düşündüğümüz şey yavaş yavaş biliçaltında kalıplaşmış gerçek bir deyimle kendini gösterir. Ernes holmes Rüzgarın yönünü tayin edemeyiz ama geminin yönün değitirebiliriz. Enaca
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...