1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

En tuhaf meslekler

'Bilgi Bankası' forumunda FanClup tarafından 25 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Listemize “Köpek maması tadıcı” ile başlıyoruz. Yeni geliştirilen köpek mamasını köpeğe tattırıp fikrini alma imkanı olmadığından bunu insanlar yapıyor. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değil uzmanlık gerektiren bir iş. Mamanın içeriğindeki karışımı köpeklerin sevip sevmeyeceğini tahmin etmeleri gerekiyor.

  Listemizin ikinci sırasında, “yolcu sıkıştırmacı” yer alıyor. Japonya’da mesai saatlerinde insanlar metroya sığmıyor. Yolcu sıkıştırmacıların görevi, insanları vagonlara sıkıştırmak ve vagonların kapısını kapatmak. Bunun için yaptıkları yegane şey de dışarıda kalanları olanca güçleriyle içeri iteklemek.

  Sıradaki tuhaf işimiz ise, “solucan ayıklamacı”. Organik tarımda kullanılan solucan gübresi, solucan çiftliklerinde üretiliyor. Solucan ayıklamacıların görevi, solucanları topraktan ayırıp kasalara doldurmak. Bunun için de sabahtan akşama kadar onlarca kilo toprağı avuçlayarak elden geçiriyorlar.

  Dünyanın en tuhaf işleri listesinde sıra, dondurma tatmacılığında. Bu işin tanımı, dondurmanın damak tadına uygun olup olmadığına dair kalite testi yapmak. İlk duyduğunuzda imrenilecek bir meslek gibi durabilir. Fakat tüm gün dondurma tatmak bir yerden sonra çok da keyifli olmasa gerek.

  Sırada yine eğlenceli görünen bir meslek var: “Su kaydırağı test etmeci”. Görevleri, tatil köylerindeki ve su parklarındaki kaydırakları hem kullanım hem de güvenlik açısından test etmek. Su kaydırağı ne kadar büyük ve karışık olursa işleri o kadar zorlaşıyor. Kaydırakta bazen günlerce kaymak zorunda kalıyorlar.

  Tuhaf meslekler listesinde sıra, tüyler ürpen bir işte: “Yılan zehiri çıkarmacı”. Yılanların zehiri özellikle tıpta birçok alanda kullanılıyor. Bu işi yapanlar sabahtan akşama kadar onlarca zehirli yılanla haşır neşir olarak zehrini çıkarıyorlar. Tuhaf olduğu kadar son derece de tehlikeli bir meslek.

  Sırada bir diğer tehlikeli meslek var: “Bıçak atıcı asistanlığı”. Yaptığınız iş aslında son derece basit. Bıçak atan kişinin karşısına geçiyorsunuz ve bıçaklarını size doğru fırlatmasını bekliyorsunuz. En zor kısmı, soğukkanlılığı korumak. Çünkü kontrolsüz yaptığınız en küçük hareket yaralanmanıza sebep olabiliyor.

  Sıradaki tuhaf meslek, bu listenin en dinlendirici işi olsa gerek: “Otel yatağı test etmeci”. Yaptıkları son derece basit: Bir otele gidip yatakların ne kadar konforlu olduğu deneyerek görüyorlar. Eğer yeterince konforlu değilse, yatağı inceleyerek problemin nerede olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

  Dünyanın en tuhaf mesleklerinde sıra, en acayip olanda: “Tuvalet test etmeci”. Bu da tabii hayatın bir gerçeği. Sifonu çekince kakaların ne kadar kolay gittiğini birilerinin test etmesi gerek. Fotoğraflarda gördükleriniz elbette gerçek değil. Sahte kakaları soya fasulyesini ezerek üretiyorlar.
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Köpek mamasının tadına bakmak mı
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...