1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Eşim Beni Dinlemiyor

'Aşk ve Sevgi' forumunda FanClup tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Sorunları çözülmemiş bir aile ortamının mutluluğundan söz edilemez. Yapılan araştırma ve gözlemlerde tüm sorunların temelinde iletişim kopukluğunun yattığını belirleniyor.
  ”Eşler çoğunlukla konuşmak yerine birbirlerinin hal ve hareketlerinden mana çıkarmaya çalışıyorlar. (Yan baktın, dik baktın, çayı zamanında getirmedin, kahve istedim yapmadın) gibi sudan bahanelerden büyük kavgalar çıkabiliyor. Bu kavgalar görüldüğü gibi geçim sıkıntısını bile unutturuyor.” Psikolojik destek almak bazı çevrelerce gizlenmeye çalışılıyor.

  Kadınların, eşleriyle iletişim kopukluğundan kaynaklanan problemleri, geçim sıkıntısının yarattığı sorunların da önüne geçiyor. Eşler birbirleriyle tatlı tatlı konuşmak yerine bağırıp çağırarak bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Her şeyden önce unutmayın ki o sizin eşiniz ve sizden ilgi bekliyor. İster erkek olun ister kadın, yılanı deliğinden tatlı dilin çıkaracağını unutmayın. Her gece aynı yatakta yattığınız eşinizle iletişim kuramamak aslında zor bir seçenek. Öncelikle yumuşak bir ses tonuyla ki bu tona yatak odası ses tonu da denir, bu tonla konuşmalısınız. Kadının istedikten sonra eşine yaptıramayacağı şey yoktur. Eski günlerinizi hatırlayın. Siz onunla pek çok zorluğu aşarak bu günlere geldiniz. Evliliğinizin ilk günlerinde belki de ne güzel anlaşıyordunuz. Şimdi ne oldu da değiştiniz. Gerekirse bunları ona da anlatın. Ortak geçmişinizden bahsedin. İçinizden geçenleri içtenlikle söylemeniz de önemli. “Sen! Sen!” diyerek suçlama yoluna gitmek yerine “Ben” dilini kullanarak kendi duygularınızı dile getirin. Onun bu tavırlarından dolayı mutsuz olduğunuzu söylemeniz onu da yumuşatacaktır. Ancak aranızdaki sevgi bitmişse başka yolları düşünmek gerekir.
   
  Tags:
 2. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Eşin seni dinlemiyorsa metres bul niye dert ediyon anlamadım.
   
 3. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  bence işitme cihazı hediye et
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...