1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

facebook reklamları

'Internet Reklamcılığı' forumunda MaRLeY tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. MaRLeY

  MaRLeY Moderator

  Facebook zaman zaman üyelerin bilgilerini paylaştığı, kullandığı ile ilgili haberlerle gündeme geliyor. Fakat birçok kişi bu durumu hoş karşılamasa da Facebook’tan vazgeçemiyor. Zaten vazgeçmeniz de gerekmiyor. Sadece yapmanız gereken ayarlarınızda birkaç değişiklik yapmak.

  Facebook, bir hesabın profil fotoğrafı da dahil olmak üzere oynadığı oyunları, kullandığı uygulamaları, beğendiği sayfaları gibi birçok bilgiyi reklamlarında kullanabilir. Ayrıca sadece Facebook’ta yer alan değil, ileride diğer siteler de Facebook reklamlarını yayınlamaya başladığında uygun olmayan içerikli sitelerde de bilgileriniz gösterilebilecek. Biz hesabımızın ayarlarına girerek bu tür bilgilerimizi kesinlikle kullanmamasını sağlayacağız.

  Facebook ana sayfasında sağ üstte yer alan ok’tan hesap ayarları bölümüne giriyoruz. Buradan soldaki menüdeki sekmelerden “Facebook Reklamları” kısmını seçiyoruz. Direk ulaşabileceğiniz link: Facebook Reklam Ayarları

  Burada 2 ufak ayar yapacağız. Öncelikle birinci başlıkta yer alan “Üçüncü şahıs reklamları ayarını düzenle” linkine giriyoruz. Burada “Sadece arkadaşlarım” yazan yeri “Hiç kimse” olarak seçiyor, daha sonra Değişiklikleri Kaydet butonunu kullanıyoruz. Şimdi ikinci başlık altındaki “Sosyal reklamlar ayarını düzenle” bölümüne girip bir öncekinde yaptığımızı tekrar ediyoruz, yani Hiç kimse olarak belirleyip kaydediyoruz.

  Bu ayarlar ufak şeyler de olsa önemliler. Kimse kendisi ile ilgili herhangi bir bilginin reklamlarda kullanılmasını istemez, bunun zaten bir yararı da yoktur. En iyisi direk kapatarak engellemek :)
   
  Tags:
 2. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  en iyisi drek kapatmak :) son nokta
   
 3. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  İzlediğim dizide yığınla reklam görüyorum bişey demiyorumda. facebookun reklamı geldi geldi beni mi gerdi.
   
 4. colman61

  colman61 New Member

  evet facebook gidipte uygunsuz sitelere reklam vermez anca türkler kötü düşünür kendileri yaptı için avrupa insanını kendi gibi sanıyor !
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...