1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

flash yapalım

'Fotoğraf Makineleri' forumunda MaRLeY tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. MaRLeY

MaRLeY Moderator

merhaba arkdaşlar flash baktım baktım ama sadece baktım :D fiyatları çok yüksek geldi bende düşündüm ki neden biz yapmıyoruz fotoğraf çekimlerinde fener lazer gibi ışık kaynaklarını kullandığım çok oldu ama flash mantığı çektiğin an çakması yani bu sayade sahneyi kaçırmamış ve anlık olarak kimseyi rahatsız etmemiş oluruz
    evet gelelim soruma
    flash nasıl yapılır:) ?? çok araştırdım ama bulamadım birtürlü
    makinaya nasıl bağlıcaz yani led fln kullanarak yaparız belki ama makinaya bağlama kısmı düşündürüyor nasıl çalışıyor acaba

Tags:
  2. Geveze

Geveze Member

Işıkları açık bırak aha sana flaş

3. MaRLeY

MaRLeY Moderator

yazdıklarımı tekrar oku bence

4. BuBazaar

BuBazaar New Member

Cevap: flash yapalım

Önemli olan çektiğin an çakması değil, flaşların ışık miktarları çok yüksek. Sabit ışık, fener vs ile o şiddete erişmek çok zor :(

5. Geveze

Geveze Member

Vesikalık çekecek olsan şemsiyenin içine flor hasan lamba tak olur da flaş nasıl olur bilemiycem çok ışık veren el fenerini aç kapa yaparsın

6. selcuk

selcuk Member

MaRLeY flashın en büyük espirisi kendi içindeki kondansatör sayesinde sn 1000/1 de 100 bin 150 bin V akım verdiği için çok yüksek bir ışık sağlıyor. senin normal olrak piyasadan aldıgın ışık kaynakları aynı randamanı varmiyor. Okadar yüksek işık vern lanbalarda filaşın fiyatına yakın olurlar.

yani işin zor kolay gelsin

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...