1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Forumlardan Backlink Alma

'SEO Teknikleri' forumunda FanClup tarafından 1 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Forumdan backlink alma backlink kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Kolay olduğu ve güncel olduğu için kolay bir backlink kazanma yöntemidir. Kolay bir backlink kazanma yöntemi olduğu için en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

  Seo çalışmaları yapılırken Google sıralamalarında bir anahtar kelimemizin yükselmesi için backlink almalıyız ve özgün makaleler girmeliyiz yani web sitemizi güncel olarak yenilemeliyiz. Tabii ki en önemli konulardan biri de backlink alımıdır. Backlink alımının bir çok çeşitli yolu vardır. Örneğin blogdan backlink alma, forumdan backlink alma, farklı web sitelerine yaptığınız yorumlardan veya yazdığınız makalelerden backlink alma, karşılıklı veya ücretli olarak backlink alma gibi…

  Bunların içinde forumdan backlink alma en kolay yöntemlerdendir. Çünkü bir forum sitesi içinde birçok konuyu barındırır. Bu da sizin için birçok geniş alan demektir. Forumdan backlink alma yönteminin faydalı veya zararlı yönleri olabilir. Forumdan backlinkin faydalı olması veya zararlı olması tamamen sizin elinizdedir. Eğer doğru bir strateji veya seo planı çerçevesinde hareket edersek forumun faydalarından yararlanabiliriz.

  Forumdan backlink alırken sitemize yararlı ve kaliteli backlink alabilmemiz için dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır. Bunların en başında üye olduğunuz forumda düzgün yazıları düzgün yorumları ile tanınan bir profil çizmeniz gelir. Yani ciddiye alınmak ve dikkat çekmek sizin yazdığınız yazılara ve yaptığınız yorumlara bağlıdır. Forumdan backlink almanın birçok yöntemi vardır. Bunlardan ilki profilinizde kendinizi ve sitenizi tanıtmanız ve web sitenizin linkini profilinize yazmanızdır. İkinci olarak imzanıza web sitenizin linkini yerleştirebilirsiniz. Üçüncü ve en önemli nokta ise düzgün ve ciddi bir şekilde en iyi bildiğiniz ve en iyi yazabildiğiniz konularda yazılar yazıp insanların ilgisini üzerinize çekmek ve web sitenizin linkine tıklamalarını sağlamaktır. Forum sitelerinin güncel oluşu sizin reklamınız açısından çok faydalıdır.
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Şimdi ben bu forumdan siteme link verebilir miyim?
   
 3. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  o karışık bir konu aslında hep veriyor hem vermiyorsun:)
   
 4. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  google da arama yapınca sitemiz çıkıyor oda link olarak sayılıyormu
   
 5. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Öyle her siteden backlink alınmaz dikkat edin.
   
 6. dihack

  dihack New Member

  Tanıtım yazısı olarak ekleyebilirsiniz...
   
 7. webmastertrbiz

  webmastertrbiz New Member

  Cevap: Forumlardan Backlink Alma

  arkadsın dediği gibi her site olmaz yani dikkat etmeli
   
 8. Geveze

  Geveze Member

  Cevap: Forumlardan Backlink Alma

  O link alınacak arkadaş
   
 9. resthit

  resthit New Member

  Cevap: Forumlardan Backlink Alma

  Genelde bu tarz backlink çalışmaları yapan arkadaşlar çöplük forumlardan yararlanıyor. Çalışma yaptıracak olursanız önceki referanslarına bakmayı da ihmal etmeyin.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...