1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

google earth ın bazı sıradışı özellikleri

'Yazılım ve Programlar' forumunda MaRLeY tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. MaRLeY

  MaRLeY Moderator

  Google’ın ünlü harita yazılımı Google Earth ile oyun oynamak, 3 boyutlu yapıların içinde gezinmek, uçuş simülasyonu ile uçuş keyfi yaşamak mümkün. Google Earth, bu yapılanların daha fazlasını yapma imkanı da sağlıyor. Google Earth’ün az bilinen diğer 4 uygulamasını kısaca anlatmak gerekli.

  Tarihi ve Medeniyetleri İzleyin

  Dünya üzerindeki nüfusun hızlı artışı ve çoğalması, zamanımızda takip edilebilecek en ilginç şeylerden birisidir. Bunları Google Earth ile net bir şekilde izlemeniz çok kolay. Uygulamadaki Historical İmagery aracını çalıştırıp, sol üstteki tarih çubuğunu kullanarak, nüfusun nasıl ve hangi hızla arttığını inceleyebilirsiniz. Tarihi geriye doğru alıp incelediğinizde, baktığınız alandaki binaların yok olduğunu, alanların çoğunluğunda ağaçların ve çalıların oluştuğunu görmeniz mümkün. 10 yıldan daha eski bir tarihe gittiğinizde yeni binaların, mağazaların ve plazaların ortadan kalktığını görebilirsiniz.

  Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyredin

  Google Earth’de bulunan View > Sun sekmesi altındaki, Sun aracını kullanıp gündoğumunu ve günbatımını izlemeniz mümkün. Bu araçla elde edilecek olan veriler, bir yapı inşa edilirken ya da avcılar için yararlı olabilir.

  Cetvel Aracı

  Google Earth’teki Tools > Ruler sekmesinin altında olan cetvel aracı kullanılarak, gitmeyi tasarladığınız yolun, gideceğiniz yerle arasındaki mesafesini tam olarak hesaplamanız mümkün. Cetvelle oluşturacağınız çizgiyi, istediğiniz kadar noktadan belirleyebilir ve tam uzunluğu hesaplayabilirsiniz.

  Gökyüzünü Seyret ve Keşfet

  Astronomi merakınız varsa ya da bir astronom iseniz, View > Explore > Stars uygulamasını açmalısınız. Bu özellik sayesinde, yeryüzünde dolaşabildiğiniz gibi, gökyüzünde de dolaşabilir ve onu keşfedebilirsiniz. Aynı yeryüzünde sağladığı uygulamada olduğu gibi ilerlemek, incelemek istediğiniz galaksileri ve gezegenleri çift tıklayarak, daha detaylı ve yakından görebilirsiniz.
   
  Tags:
 2. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  aaa tarihi medeniyetler mi nasıl görmedim ki ben onu
   
 3. Geveze

  Geveze Member

  Vay anasını osmanlıyı görebilicez mi
   
 4. dilokullari

  dilokullari Kovulmuş Eski Üye

  Medeniyetleri bilmiyordum. Çok iyi oldu kesinlikle
   
 5. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  cetvel en sevdiğim :)
   
 6. sabri-1991

  sabri-1991 New Member

  Cevap: google earth ın bazı sıradışı özellikleri

  bizim emlak işinde en çok kullandığımız programlardan biri faydalı bir program
   
 7. Geveze

  Geveze Member

  Cevap: google earth ın bazı sıradışı özellikleri

  şu haritaları biraz sık güncellesinler yav. Sonra yol bulamıyoruz
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...