1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Google haberler

'SEO Teknikleri' forumunda MaRLeY tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. MaRLeY

MaRLeY Moderator

Google’ın en çok hoşuma giden bir diğer servisi de: Google Haberler! Adından da anlaşılabileceği üzere bir Haber merkezi diyebileceğimiz Google Haberler, internetteki haber sunan onlarca farklı web sitesiden haberleri derliyor. Google’ın bu servisine eklediği birçok özellik sayesinde hoş bir deneyim yaşatan Haberler servisinin neymiş bu özellikler diyenler için ayrıntılarına göz gezdirelim.

Aynı konu üzerine yazılan haberleri ortak başlık altında yer vererek hem okumayı kolaylaştırıyor. Hem de bir habere birkaç farklı yorumla, farklı açılardan, farklı dillerden bakmayı sağlıyor. Başta da dediğimiz gibi onlarca farklı haber sitesinden toplanan haberler ile haber çeşitliliği de oldukça fazla. Google, direk bize Türkiye sürümü şeklinde tamamen Türkçe ve Türkiye’den haberleri sunsa da canınız sıkılır, başka ülkelere de göz gezdireyim diyebilirsiniz. O zaman birkaç tıklama ile hemen Türkiye seçeneğini Amerika, İngiltere gibi herhangi bir ülke yapıp bu ülkelere ait yerli haberlere anında ulaşabilirsiniz.

Google bize ayrıca haberleri ilgi alanımıza göre seçme özgürlüğünü de tanıyor. Seçmek derken elemek de denebilir. Yani karşınıza çıkan haberleri Kategorilerine göre eleyebiliyorsunuz. Örneğin Bilim ve Teknoloji kategorili haberleri daha fazla görmek istediğinizi fakat ekonomi haberi görmek istemediğinizi ayarlayarak Google’ın buna göre size haber sunmasnı isteyebiliyorsunuz. Aynı eleme şekli haber sitelerine göre de var. Haber sitelerinin oranlarını da arttırıp azaltmanız mümkün.

Tabiki tek bir kategoriye ait haberleri de ayrı bir şekilde okuyabiliyorsunuz ayrıca en popüler olarak belirtilen haberleri de görebiliyorsunuz. Kısacası Google Haberler linkinden ulaşabileceğiniz bu servis, haber severler için gayet güzel bir seçenek ve deneyim. Böylelikle bir site ve sadece bu sitenin haberleri ile sınırlı kalmadan tüm dünyadan sınırsız habere çok hızlı ve kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Tags:
  2. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Mynet i okuyucan hacı adamlar hepsini karma yapıp veriyorlar. Site site takılmıyorsun.

3. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

haklısın ama mesela ben gazete lerin sitelerini seviyorum maynet te sanki fazla boş yazılar var gibi geliyo bana

4. Geveze

Geveze Member

bırak myneti ya feysbuksuz bişe yaptırmıyo fıtıkı ediyo adamı

5. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Valla bana feysbuksuz yaptırıyor. Kendimi özel hissettim.

6. colman61

colman61 New Member

valla ya mynet niye böyle facebooktan satış ortaklımı yaptılar beyler yorum onaysız site biliyormusunuz

7. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

Mynet e ne olmuş öyle ya uzun zamandır girmemiştim haklısınız

8. Geveze

Geveze Member

Yandex haberler çok daha güzel bi haber yazıyosun hangi gazete ne yazmış hepsini söylüyor

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...