1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Google Kasım 2012 Pagerank Güncellemeleri

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 11 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Google 2012 yılı kasım ayı pagerank güncellemelerine başladı. Bu seferki güncellemelerle beraber oyunun kuralları da değişiyor. Öncelikle bilinmeli ki web siteleri daha önceki pagerank değerini koruyamıyabiliyorlar. Eğer pagerank değeriniz arttıysa bu iyiye işaret.

  Yazım biraz karmakarışık oldu. Aslında anlatmak istediklerimi toparlayamadım. 8 kasımda google pagerank güncellemelerine başladı en azından bizim fark ettiğimiz bu yönde. Daha önceki güncellemede kurulum aşamasında olan yorum kalemi bu sefer bir pagerank değeri alacak ve 0 olan yüz karası pagerank değerimiz artacak.

  Pagerank bu sefer google sıralamalarını da etkileyecek. Hiç beklemeyen siteler yükselirken bazı sitelerde çok gerilerde kalacak. Özellikler kopya içeriği yoğun olan siteler biraz dışlanacak. Pagerank verilmesinde organik hitinde önemi ortaya çıkıyor.

  Pagerankı etkileyen en önemli unsurlar ise toplum yararına bir şeyler yapmak ve edu, gov uzantılı backlinkler. Toplum yararına bir şeyler yapmak derken bilim üzerine, sağlık üzerine yazılmış siteler daha yüksek pagerank alırken benzersiz içerik de yüksek pagerank getiren bir diğer etken.

  Backlink konusunda bu sefer google yüksek pagelink değerine sahip sitelerden link almayı biraz göz ardı edecek gibi duruyor ve edu, gov uzantılı linklerin önemi burada kendini belli ediyor.

  Yorum kalemi olarak hitinizin düşmemesini diliyor. Pageranlınızın artmasını ümit ediyoruz...
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...