1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Hareket Etmek

'Spor' forumunda KiloKontrol tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. KiloKontrol

  KiloKontrol New Member

  Latinceden türetilmiş olan (activus = faal, etkin) vücut aktivitesi, bir insanın kendisinin yaptığı fiziksel hareket anlamına gelmektedir.

  Hareket etmenin vücut sağlığı ve insanın genel olarak kendisini iyi hissetmesi üzerinde pozitif bir etkisi vardır.

  Fakat günümüzde hareket etmeye artık yeteri kadar önem verilmemektedir. Bunun nedenleri genel olarak oturularak yapılan ofis işleri, televizyon seyretmek ve otomobil kullanmaktır.

  Burada hareket etmenin değeri küçümsenmemelidir, hareketin vücut üzerinde çok sayıda pozitif etkisi vardır. Bu aktivite sayesinde yağ yakmada etkili metabolizma hızı artar. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Kaslarımız için de hareket etmek pozitif etki yaratır: Kaslar ne kadar güçlü ise, kemikleri ve eklemleri de aşınmaktan ve yıpranmaktan o kadar iyi korurlar. Egzersiz yapılmazsa, - örneğin duruş bozuklukları ortaya çıkabilir.

  Fiziksel açıdan aktif olan insanlar, sadece ideal ölçülerde ve kondisyonda bir vücuda sahip olup, kendilerini daha iyi hissetmekle kalmazlar, aynı zamanda bu insanların daha canlı bir ışıltısı olur. Çok sayıda Bağımsız Herbalife Distribütörü, buna iyi bir örnek oluşturarak bu konuda öncülük etmektedir. Çünkü bu kapsamda kendi deneyimlerini, çok değerli öneriler vererek müşterilerine aktarabiliyorlar.

  Pek çok insan, özellikle de kilo kontrolüne ihtiyaç duyan kişiler, hareket etmenin faydalarını görebilirler. Çünkü fiziksel aktiviteler aşırı kiloya karşı etkili olabilir. Özellikle sürekli olarak egzersiz yapılması vücuttaki yağ oranının azaltılması için ideal bir aktivitedir, çünkü aynı zamanda sürekli olarak kalori yakılmasını sağlayan kas kütlesi güçlenir. Böylece yağ deposu daha hızlı bir şekilde küçülür. Ne kadar çok kasınız varsa, kalori tüketim miktarınız o kadar daha yüksek olur, yani daha fazla kalori yakarsınız. Bugün daha aktif olmaya başlasanız ve aşırı kilolarınızın üstüne gitseniz nasıl oldurdu, bir düşünün!

  Hatta spor tıbbı ile ilgili olarak yapılan incelemeler, günlük hayatta yapılan aktivitelerin hastalıkları engelleyici bir etkisi olduğunu belgelemektedir. Düzenli olarak "yürümek", yani hızlı yürüyüş yapmak, hastalanma sıklığını minimize edebilir. Vücuda canlılık vermenin en iyi yolu, hareket etmektir.

  Her gün en az 30 dakika veya uygun yoğunlukta olmak üzere günlük hayatınızda hareket etmenizi sağlayacak aktivitelere yer vermeyi deneyin. Asansör yerine merdivenleri kullanmak daha iyi bir fikir olacaktır veya otomobilinizi biraz uzağa park edin ve yolun kalan kısmını yürüyerek gidin.

  Uzun zamandır aktif ve hareketli değilseniz, zamanla, yavaş yavaş hareket etmeye başlamanız ve sonra aktivitelerinizi arttırmanız tavsiye edilir. Herbalife Distribütörünüz size memnuniyetle yardım edecektir ve sizi motive edecektir. Kendisi sizin yanınızda yer alacaktır. Bu şekilde kısa sürede kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz!
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...