1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

İdarecilik

'Komik Fıkralar' forumunda FanClup tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Kongre üyeleri bir gün ülkenin ıssız bir bölgesinde, kocaman ve terk edilmiş bir hurda yığını deposu keşfetmişlerdi. Üyelerden birisi "Bir bekçi kiralayalım buraya sahip çıksın" diye öneride bulundu.
  Böylece bir adamı "Bekçi" olarak işe aldılar. Ertesi gün bir diğer kongre üyesi "İyi yaptık da... Bir eksik var" dedi. "Biz bu adama bir iş tanımı vermedik, ayrıca adamı eğitmemiz de gerekli." Değerleri onu haklı bulmuşlardı.
  Böylece bekçinin iş tanımını belirleyecek bir "Planlama Bölümü" kurdular, oraya da bu tanımları rapor edecek bir "Belgeleme Uzmanı " ile bekçiyi eğitmek için "Eğitmen" aldılar. Bir kaç gün sonra diğer kongre üyesi sordu bu kez:
  "Peki ama bu bekçi ve iş tanımını yapanlar iyi çalışıyorlar mı, onları denetlemek için de birisi gerekli değilmi?"
  Böylece bekçi ve eğitimlerini denetleyecek "Kalite Denetim Bölümü" kurdular ve oraya da bir "Kalite Denetim Sorumlusu" ile bu adamların ne yaptığını rapor etmesi için "2 Müfettiş " aldılar. Ertesi gün diğer kongre üyesi yeni bir öneride bulundu:
  "Evet, bir bekçimiz var,bağlı olduğu departmanları da kuduk, iyi güzel de bunlara ne yapmaları gerektiğini bildirmek için bir de müdür gerekli değil mi? "
  Müdür, müdür yardımcısı ve bir de sekreter aldılar.
  Ve bir kaç gün sonra kongre toplantısında tartışma çıktı. Bütçenin 22,000 dolar üzerine çıktıklarının ayırdına varmışlardı.
  Toplantı sonunda acilen aldıkları kararı uyguladılar:
  "Tüm gereksiz giderleri belirleyerek kezmeliyiz" dediler ve bekçiyi kovdular.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...