1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

İlişkilerimizde Fikirlerine Başvurduğumuz 14 kişilik

'Aşk ve Sevgi' forumunda Geveze tarafından 18 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Geveze

  Geveze Member

  1. Oğlanları/kızları gözünden tanıyan anneler... Annelerimiz.

  Engin tecrübeleri, bize duydukları tarif edilemeyecek sevgi, doğal olarak içlerinde bulunan bizi koruyup kollama iç güdüleri ile bizi asla yanlışa yönlendirmeyecek olan, aşkın kör ettiği gözlerimizi açma konusunda asla sıkıntıları olmayan, bundan çekinmeyen, özü sözü bir, daima doğruları konuşan, bizim düşünmeye bile çekindiğimiz konuları aklımıza getiren annelerimiz.

  2. Engin tecrübesiyle tek cümlelik özetler geçen babalarımız.

  İlişkilerimize fazla karışmayan, iş ciddiye binmeden haberi olmayan ya da yokmuş gibi davranan ancak fikrini sorduğumuzda çok kısa, net ve açık bir şekilde bizi aydınlatan, dışı sert özü yumuşacık babalarımız.

  3. Kızlara nasıl davranmamız konusunda eşsiz bir kaynak olarak ablalarımız.

  Özellikle erkek kardeşlere yardımları dokunan, bir kıza nasıl davranılması gerektiğini, yapılması gereken sürprizleri, küsüldüğünde gönlünün alma yollarını gösteren. Sizin geçtiğiniz yollardan daha önce geçtiği için attığı adımlar, bıraktığı izlerle yolumuzu aydınlatan ablalarımız.

  4. Bize yamuk yapan sevgililerimizi dövme konusunda bir üstat, abilerimiz.

  Asla incinmemizi istemeyen, konu kız kardeş olduğunda genelde hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranan, ancak üzüldüğünüzü gördüğünde kendini tutamayan, çocuğu bir kenara çekip "bu kızı üzersen karşında beni bulursun" diyen, kendi tecrübelerini aktaran abilerimiz.

  5. Anne ile konuşamadığınız her şey için halalarımız.

  Anneye anlatmaktan çekindiğimiz her konuda başvurabileceğimiz. Babama söyler mi acaba endişesi yaşamadan açılabileceğimiz, eniştemizden edindiği bilgiler ışığında bizi aydınlatan, ayıp nedir bilmeyen halalarımız.

  6. Aileye sonradan dahil olan bir kompetan, eniştelerimiz.


  Tabiri caiz ise ortamın piçi, her yolu bilen, ablamızla, teyzemizle evli olduğu halde bize çapkınlıklarını anlatmakta bir beis görmeyen, sarı bıyıklı, güler yüzlü eniştelerimiz. Konuştuğumuz her şey aramızda kalacak tabii ki.

  7. İnsanı her türlü ortama sokma konusunda master derecesi bulunan dayılarımız.

  Ara sıra kalmaya gelen, bizi ortamdan ortama koşturan, annemizin öfke krizlerine karşın geri adım atmayan, daima bir tanesi olduğumuz dayılarımız.

  8. Daima bizim iyiliğimizi düşünen en yakın arkadaşlarımız.

  Daha iyisi Şam'da kayısı. Bütün fikirlerini içtenlikle söyleyen, aranız bozulduğunda sizinle kafa dağıtmaya gelen, atacağınız mesaj konusunda size fikir veren, sizi kaybedeceğini bilse de o kızla aranızı yapan, erkek arkadaşınızın sizin görmediğiniz kusurlarını sayan, ağzını arayan biricik arkadaşlarımız.

  9. Eniştemizden edindiği derin tecrübelerini aktarma konusunda tereddüt etmeyen teyzelerimiz.


  Anne yarısı ama tam bir ilişki uzmanı. Fevri çıkışları olan, erkeklere neden güvenmememiz gerektiğini veya bizim neden daha iyilerini hak ettiğimizi anlatan, nadiren de olsa annenin anlattıklarını bize iletme görevini üstlenen teyzelerimiz.

  10. Bizi evlendirmeye ant içmiş, aşka inanmayan anneanne/babaanne.

  Köyden kısmet bulma konusunda bir uzman, aşka inanmayan, ilişki nedir anlam veremeyen, hemen söz, nişan, nikah isteyen anneanne/babaannelerimiz.

  11. Aracılık yapma konusunda sınır tanımayan küçük kardeşlerimiz.

  Laf mı götürülecek, telefon, mail adresi mi istenecek, dertlendiğinizde sizi dinleyecek biri mi lazım olacak, küçük kardeşler ne için var ki?

  12. Bizi kızı/oğlu gibi gören üst kat komşumuz Neriman teyzeler.

  Bulduğu en güzel insanları bizimle tanıştırma konusunda istekli, geniş bir çevresi olan, Melahat hanımların kızının, Arif beylerin oğullarının başlarından geçen kötü tecrübeleri bize nakşeden üst kat komşumuz Neriman teyzelerimiz.

  13. Hayata bizim gözlerimizden bakmayı becerebilen kuzenlerimiz.

  Kardeş gibi, yer yer kardeşten öte. Kardeş kadar yakın ama onun kadar ispiyoncu olmayan birini arıyorsanız kuzenler bu iş için ideal ötesi.

  14. Mahalle ruhunu kaybetmemiş, bizi koruyup kollama konusunda istekli mahalle eşrafı.

  Kimdi o yanındaki çocuk, seni üzmüyor değil mi? İşte duyarlı, sevgi dolu, düşünceli esnaf.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...