1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

İnsan Düzelince Dünya Düzelir

'Hikaye' forumunda Hikayeci tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hikayeci

  Hikayeci Member

  Adam, yoğun bir haftadan sonra pazar sabahı kalktığında, bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü.
  Tam bu sırada oğlu koşarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba oğluna söz vermişti bu hafta sonu sinemaya götürecekti, ama hiç dışarı çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu, sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti.

  Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi, sonra içinden; oh be kurtuldum, en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı aksama kadar düzeltemez dedi.
  Aradan on dakika geçti ve çocuk babasının yanına koşarak geldi; baba haritayı düzelttim artık sinemaya gidebiliriz dedi. Adam önce inanamadı ve görmek istedi.Gördüğünde hayretler içindeydi ve oğluna bunu nasıl yaptığını sordu.
  Çocuk; bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı dedi,
  İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELMİŞTİ...
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...