1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kadınlar İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli

'Kişisel Gelişim' forumunda FanClup tarafından 16 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Günümzde iş görüşmeleri erkekler için olduğu kadar kadınlar için de önemli bir yere sahip. Bu nedenle kendi başına yaşamak isteyen ya da evine destek olmayı isteyen kadınların aldıkları eğitim veya sahip oldukları yeteneklere dair iş arayışları da aralıksız olarak sürüyor. Dolayısıyla iş mülakatları ve görüşmelerine doğru şekilde hazırlanarak kendinizi en iyi şekilde ifade etmeye çalışmak da önemli bir çaba haline geliyor. Zira doğru şekilde davranılan bir mülakatın olumlu sonuçlanma ihtimali, yanlış şekilde geçirilen bir mülakata göre çok çok daha fazla.

  İş görüşmelerinde her ne kadar sadece adayın deneyimleri gözden geçiriliyor gibi görünse de, dış görünüşe de bir o kadar önem verilir ve bu nedenle sadece öz geçmişine güvenerek giden pek çok aday maalesef mülakattan başarısız olarak ayrılır.

  İyi bir görünümün, çalıştığınız zaman şirketi başkalarına karşı iyi bir şekilde temsil edeceğinizin simgesi olduğu yaygın bir görüş. Ayrıca kendine dikkat eden ve özen gösteren kişilerin, iş disiplini ve işe bakış konusunda da aynı hassasiyeti göstereceğine dair de çeşitli araştırma sonuçları mevcut. Bu nedenle iyi görünmek ve iyi giyinmiş olmak sadece göze hoş gelme anlamında değerlendirilmemeli ve işe dair bazı sinyaller verebileceği de dikkate alınmalı.

  Güzel giyinmek her zaman için takım giymek veya resmi giyinmek anlamına da gelmemektedir. Şirketin faaliyet gösterdiği alana göre giyim tarzı değişiklik gösterebilir ve bu nedenle çalıştığınız sektöre uygun havada giyinmeye dikkat etmelisiniz. Örneğin pek çok reklam ve tasarım şirketinde biraz daha rahat kıyafetler görüşmelerde de dahil olmak üzere tercih edilir.
  Bu noktada önemli olan doğru tarzda giyinirken, bu tarzı kendinize uygun ve temiz bir şekilde oturtabilmektir. Salaş ve rahat giyim asla ama asla bakımsız, dikkatsiz bir giyim anlamına gelmemektedir ve aynı şekilde resmi giyim de cenazeye gider gibi gitmek anlamına gelmemektedir.

  Göz almayacak, yormayacak fakat işi almak istediğinizi gösterebilecek şekilde düzenlenmiş iyi bir giyim zevkini, doğru ve kararında yapılmış bir makyajla destekleyebilirseniz pek çok mülakatta rakiplerinizin önüne geçme şansınız da artacaktır.
   
  Tags:
 2. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  Cevap: Kadınlar İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli

  Enteresan taktikler ama genel olarak doğru sanırım
   
 3. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Cevap: Kadınlar İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli

  Bi deneyeydinizde öyle yazaydınız Ekrem bey. Milleti yanlış yönlendirtmeseydiniz
   
 4. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  Cevap: Kadınlar İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli

  İş veren gözüyle bakarak cevap verdim dostum
   
 5. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...