1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kas Geliştirme İle İlgili 6 Yanlış

'Spor' forumunda FanClup tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  MİT 1
  DAHA FAZLA PROTEİN DAHA FAZLA KAS DEMEKTİR
  GERÇEK
  Ne yerseniz yiyin, çok fazla yerseniz yağlanırsınız. Kas büyümesi baskının (antrenman) ve rejenerasyonun (yemek ve dinlenme) bir sonucudur. Eğer yeteri kadar baskı yoksa kaslarınız büyümez. Beslenme düzeninizde daha fazla proteine yer vermek otomatikman kaslarınızın daha fazla büyümesini sağlamaz. Protein takviyeleri antrenmanlarınızdan daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Eğer yeteri kadar çalışmıyorsanız, bir işe yaramazlar.
  MİT 2
  DÜŞÜK AĞIRLIKLARLA ÇOK TEKRAR YAPMAK KASLARINIZI GELİŞTİRİN
  GERÇEK
  Ağırlık antrenmanlarına yeni başlayan biri her türlü ağırlık antrenmanıyla kaslarını geliştirebilir. Ancak vücudunuz daha iyi duruma geldikçe kaslarınızın gelişmesi için daha yüksek ağırlıklara ihtiyacınız vardır. Ağırlık antrenmanı yaptıkça gücünüz artar ve daha güçlü olmanız demek daha yüksek ağırlıklarla çalışabilmeniz anlamına gelir. Daha düşük ağırlıklarla çalışsanız da kilo verirsiniz ancak kaslarınızı geliştirmeniz her geçen gün daha zor hale gelir.
  MİT 3
  KOŞU BANDINDA KOŞMAK EKLEMLERE DAHA AZ ZARAR VERİR
  GERÇEK
  Koşu bandında koşmakla açık havada koşmak arasında üç temel fark vardır: Hava direnci, değişken yüzey ve koşu bandının bacaklarınıza biraz destek sağladığı gerçeği. Açık havada koşmak sizi birçok farklı mücadeleyle baş başa bırakır. Özellikle kaslarınızın sağlamlığı konusunda… Koşu bandında koşmak daha kolaydır ve zaten bunun da bir bedeli vardır: Yüzde beş daha az kalori yakarsınız. Eğer imkanınız varsa, açık havada koşun.
  MİT 4
  ANTRENMAN SONRA AĞRI ÇEKİYORKEN NE İSTERSENİZ YİYEBİLİRSİNİZ
  GERÇEK
  Antrenmandan sonra yemek yemek en idealidir. Antrenman sonrası kaslarınızın gelişmesi için vücudunuzun hem proteine hem de karbonhidrata ihtiyacı vardır. Ancak kaslarınızdaki glikojen seviyesini tekrar doldurduktan sonra yediğiniz her şey vücudunuzda yağ olarak depolanır.
  MİT 5
  BAKLAVALARI ÇIKARMAK İÇİN HER GÜN 100 MEKİK ÇEKMELİSİNİZ
  GERÇEK
  Her gün 100 mekik çekmenin size tek bir getirisi olur: Sırt ağrıları. Sırt konusunda uzman Dr. Stuart McGill gereğinden fazla bu hareketi yapmanın sırt ağrılarına ve sakatlıklarına yol açacağını belirtiyor. Eğer karın kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız plank ve türevi hareketlerle bunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca, karın kaslarını çıkarmak aynı zamanda düzenli ve sağlıklı beslenmenin getirdiği bir sonuçtur. Her öğünde protein ve sebze yemeye de gayret edin.
  MİT 6
  ANCAK ACI İÇİNDEYSENİZ İYİ BİR ANTRENMAN YAPMIŞ SAYILIRSINIZ
  GERÇEK
  Burada önemli olan antrenman yaparken neyi hedeflediğiniz. Antrenman sonrası acı içinde olmanız formsuzsunuz demek değil. Yerine göre antrenman yoğunluğunun gereğinden fazla olduğu anlamına da gelebilir. Antrenmanınıza nispeten düşük ağırlıklar ve az tekrarlarla başlayın ve bunları haftalar ilerledikçe yavaş yavaş artırın.
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Daha fazla protein daha fazla yağ mı yapar çok ilginç
   
 3. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  o konuda emin değilim çünkü protein tozu kullanımdan önce ve sonra insanlarda ivmeli bir kas artışı gözleniyor ancak kullanmayan ancak yıllarca aynı sporu yapan insanlarda güç fazla ama görsel olarak zayıf bir görüntü oluyor
   
 4. yusufsimsek

  yusufsimsek New Member

  proteın ve noxplode sart :D
   
 5. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Yusuf o kadar biliyon niye hala yağlarla kaplı göbeğin var.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...