1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kendi Sunucuma WordPress Nasıl Kurulur

'WordPress' forumunda Powers tarafından 6 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Öncelikle WordPress'in kendi web sitesi olan http://tr.wordpress.org/ adresine gidip oradan wordpress'in son sürümünü indiriyoruz ardından kendi serverımıza upload ediyoruz.

  Wordpress'i kullanabilmek için veritabanına ihtiyacımız var bunun için veri tabanı oluşurup buna bir kullanıcı bağlamamız gerekiyor. Cpanel için veri tabanı oluşturma ve plesk panelde veri tabanı oluşturma işlemini burada anlatmıştık.

  Veri tabanımmızı oluşturduysak ve wordpress dosyalarımızı da sunucumuza yüklediysek şimdi sitemize giriş yapıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran çıkıyor.

  wordPress_kurulum.jpg

  Manuel olarak sunucumuza girip mevcut wp-config.php dosyasına veritabanı ayarlarını kaydedebileceğimiz gibi bu işlemleri sitemiz üzerinden menü ile de yapabiliyoruz. Biz ikinci yolu tercih ediyoruz ve bir ayar dosyası oluştur diyoruz.

  wordPress_kurulumu.jpg

  Başlayalımı tıklıyoruz ve karşımıza ayarları yapacağımız ekran geliyor.

  wordPress_ayar_config.jpg

  Burada veritabanı adımızı, veritabanı kullanıcı adımızı ve şifremizi girip gönder diyoruz.

  wordPress_kurulum_basla.jpg

  Veri tabanı bağlantımız onaylandıktan sonra kuruluma başla diyerek kurulum ekranına girebiliriz.

  wordpress_kurulum_secenekleri.jpg

  WordPress sitemizin başlığını ve yönetici kullanıcı adımızı, şifremizi ve email adresimizi girdikten sonra WordPress'i kur diyoruz.

  wordpress_kurulum_final.jpg

  Ve WordPress sitemiz kuruldu. Dana önce anlattığımız WordPress.com üzerinde ücretsiz WordPress blog açmadan daha farklı bir kurulum gerçekleştirdik.
   
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...