1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Köpekbalığı

'Hikaye' forumunda Hikayeci tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hikayeci

  Hikayeci Member

  Japonlar her zaman taze balığı sevdiler. Japon nüfusunu beslemek için balıkçı teknelerini daha büyük yapıp, böylece denizde daha uzaklara gidebildiler. Balıkçıların bu uzun yolculuklarında balıklar tazeliklerini yitirdiğinden Japonlar bu balıkların tadını sevmedi ve bu problemi çözmek için teknelerine derin dondurucular koydular.

  Gene de Japonlar taze balık ile dondurulmuş balık arasındaki bu lezzet farkını hissettiler ve dondurulmuş balığı sevmediler. Sonraları balıkçılar teknelerine balık tankları koydular. Yakaladıkları balıkları bu tanklara doldurarak canlı kalmalarını sağladılar. Ancak Japonlar yine yorgun balık ile taze balık arasındaki farklılığı ayırt ettiler. Sonunda balıkçılar tankların içine bir de küçük köpek balığı koydular. Köpek balığı birkaç balığı yese de kalan balıklar çok canlı bir şekilde limana ulaştı. Japonlar böylelikle uzaklardan gelse de capcanlı olan balıkları afiyetle yediler.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...