1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kör Tutku

'Hikaye' forumunda Hikayeci tarafından 15 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hikayeci

  Hikayeci Member

  Charlie Boswell benim için her zaman bir kahramandır. Bana ve binlerce insana şartları zorlama ve gerçek arzularımızı gerçekleştirme konularında ilham kaynağı olmuştur. Charlie II. Dünya savaşında ateşe verilmiş bir tankta bulunan arkadaşını kurtarmak isterken kör olmuş. Kaza öncesinde çok büyük bir atletmiş. Sonra kararlılığı ve becerisine olan güveniyle yepyeni, çok az insan tarafından denenmemiş, gören birinin bile oynamayı hayal edemeyeceği bir spor olan golfu denemeye karar vermiş.

  Kararlılık ve bu oyuna karşı duyduğu derin sevgi onu Uluslararası Körler Golf Şampiyonu yapmış. Bu şerefe 13 kere nail olmuş. Onun örnek aldığı insan ünlü golfçu Ben Hogan'mış. Charlie, bu yüzden 1958 yılında Ben Hogan adına verilen ödülü kazanınca çok gururlanmış.

  Ben Hogan'la tanışınca hayranlığını gizleyememiş ve Ben Hogan'a bir tur da olsa onun la golf oynamayı çok istediğini belirtmiş.

  Charlie'nin başarılarını duyan ve becerilerini takdir eden Ben Hogan bir tur oynamanın onun için de bir gurur olacağını söylemiş.

  Charlie "Parayla mı oynamak istersiniz Bay Logan." diye sormuş. "Sizinle parayla oynayamam. Bu haksızlık olur." demiş Bay Logan. "Hadi, Bay Logan delik başına 1000 dolar."

  Gözleri gören golfçu, "Yapamam. İnsanlar benim hakkımda ne düşünürler. Sizden faydalandığımı zannederler."

  "Korkuyor musunuz Bay Logan?"

  "Peki" der Hogan, "ama en güzel oyunlarımdan birini oynayacağım."

  Kendine güvenen Boswell "Bu gayet normal" diye yanıtlar.

  "Söz hakkı sizin Bay Boswell, zamanı ve yeri siz belirleyin!" Boswell güven içinde, 'Bu gece saat 10" yanıtını verir.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...