1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kova Burcu Özellikleri

'Astroloji' forumunda FanClup tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Kova burçları, matematiğe yatkın zekaları ve bilgi birikimleri ile ünlüdürler. Enerjileri sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinseldir. Bu yüzden de ne yerlerinde, ne de fikirlerinde sabit kalamamak gibi sorunlar yaşarlar. Muhafazakarlığa şiddetle karşı çıkar ve geleneksel olanı yıkmak için çaba sarf ederler. Aşırılığa kaçabilir, sırf geleneksel düşüncelere sahip olan insanları şok ederek eğlenmek için uçarı konuşmalar yapabilir, inanmadıkları fikirleri savunur gibi gözükebilirler. Yine de var olan sistem içinde yerlerini alırlar çünkü değişimin, dışarıdan müdahalelerle gerçekleştirilemeyeceğini, özün dönüştürülmesi gerektiğini bilirler. Sürekli yenilik peşinde olan, ilerici bir akla sahiptirler. Olumsuz şartları değiştirmek ve insanları daha mutlu kılmak için çırpınsalar da, sürekli yeni fikirler üretmeleri, bir önceki fikirlerini uygulayamadan terk etmelerine sebep olur. Toplum içine karışmayı tercih eden, sosyal yönü gelişmiş kişilerdir. Sosyal ortamlarda pahalı kıyafetler, havalı yürüyüşler veya güzel görünümleri ile değil, bilgi birikimleri sayesinde dinleyici toplayarak ön plana çıkmaya meyillidirler. Bazen daldan dala atlayabilir, insanların anlayamayacağı kadar derin konulara girebilir veya kendilerini kaptırıp kimsenin bir şey söylemesini mümkün kılacak boşluklar bırakmadan sözlerine devam ederler ama akıcı konuşmalarıyla bunları telafi eder ve her zaman kendilerini çoğunluğa dinletirler. Tarafsız kalmayı başarabilirler ve geleneksel ya da yenilikçi olsun, her türlü fikrin ifade edilmesine izin verirler. Duygularını, kendilerini güçsüz veya etraflarındaki insanlardan daha bilgisiz veya herhangi bir alanda daha aşağı düzeyde gösterecek şekilde açığa vurmaktan özenle kaçınırlar. Son derece özgür olmayı isterler ama çoğu insanın aksine, aynı özgürlüğü dostlarına, eşlerine ve çocuklarına da tanırlar. Kıskançlık duygusuna sahip olsalar da, istedikleri zaman bunu dizginlemeyi başarırlar. Aşk, kendileri için belki de her şeyden sonra gelir çünkü dostluğu tüm dünya üzerine yayma planlarının uygulanmasına harcayacakları vakti alacağını düşünürler. Sahiplenici olmayan insanlara aşık olduklarında uzun ömürlü ilişkiler yaşarlar. Toplum içindeki sevgi gösterilerine açık bir hoşnutsuzlukla karşılık verebilirler. Genelde dengede dururlar ama bu dengeyi de ufak tefek olaylar yüzünden kolayca kaybedebilirler.

  Kova Burcu Kadını

  Kova burcu kadınları, burcun genel özelliği olan değişkenliği ve bu değişkenlikten etkilenmeyen kararlılığı son derece net bir şekilde ortaya koyarlar. Akıllarına hangi fikir takılırsa, onun gereğini beceriyle yaparlar. Çoğunlukla kendi fikirlerine paralel düşünceleri benimsemiş insanlar ile arkadaşlık kurmaktan zevk alırlar. Çevrelerindeki insanlar, pratik çözümleri ve hoş sohbeti sayesinde etraflarında pervane olurlar. Tembellik etmezler. Kazandıkları parayı plansızca harcamayı, beğendikleri her şeye ilk anda sahip olmayı severler. Dürüst, güvenilir ve farklılık taraftarıdırlar. Kendilerini anlayabilecek, değişkenliklerine anlayış gösterecek, kısıtlamalar getirmeyecek erkeklerle mutlu olur, derin hisleri sayesinde düşünceli eşler haline gelirler. Evlerine ve çocuklarına son derece düşkündürler.

  Kova Burcu Erkeği

  Kova burcu erkeklerinin en büyük özellikleri, çok yönlü olmalarıdır. Bu, her zaman bir avantaj olarak görülemez çünkü ne zaman neyle uğraşacakları veya nereye gidecekleri pek bilinmez. Son derece çalışkanlardır ve kendi işlerini yapıyor olduklarında verimlilikleri daha da artar. İdealizmleri nedeniyle, ellerindekilerle yetinmeyi pek beceremezler. Dürüstlükleri, güvenilirlikleri ve neşeleri ile sevilen birer arkadaş olurlar. Duygularını açığa vurmaktan özenle kaçınır, zayıf görünmekten korkarlar. Evlenecekleri eşi seçerlerken, güzellikten daha çok zeka ve karaktere önem verirler. Kendi bilgi birikimlerinin ağır gelmeyeceği, çeşitli konular üzerine uzun uzun tartışabilecekleri kadınlar dışında kimseyle mutlu bir evlilik sürdüremezler. Karşılarındaki insanları anlayabildiklerinden, onların ihtiyaç ve beklentilerinin de farkındadırlar. Sevdikleri insanları mutlu edebilmek için bu avantajlarını kullanırlar. Çocuklarına otoriter bir babadan daha çok arkadaş olarak yaklaşmaya ve onları da kendileri gibi özgür insanlar olacak şekilde yetiştirmeye meyillidirler.
   
  Tags:
 2. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  ben hep özgürüm havaları hımm
   
 3. dj_ibo_gh

  dj_ibo_gh Kovulmuş Eski Üye

  adı üstünde kovaya ;:D
   
 4. KraLL54

  KraLL54 New Member

  Cevap: Kova Burcu Özellikleri

  Çok güzel bir paylaşım, ellerine sağlık.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...