1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kulübem Yanıyor

'Hikaye' forumunda Hikayeci tarafından 9 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hikayeci

  Hikayeci Member

  Bir gün okyanusta yol alan bir gemi kaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ kurtuldu. Dalgalar bu adami küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi. Adam ilk günler kendisini kurtarmasi için Allah'a yakardı ve yardım bulurum umuduyla ufka baktı. Ama ne gelen oldu, ne giden.

  Daha sonra rüzgardan, yağmurdan ve zararlı hayvanlardan korunmak için ağaç dallarından ve yapraklarıdan bir kulübe yaptı. Sahilde bulduğu, gemiden arta kalan konserve, pusula vs. gibi eşyaları bu kulübeye koydu.

  Günler hep aynı şekilde geçiyordu. Balık avlıyor, pişirip yiyor ve ufku gözlüyor, kendisini kurtarmasi için Allah'a dua ediyordu.

  Bir gün tatlı su getirmek için yürüyüşe çıkmıştı, geri döndüğünde kulübesinin alevler içinde yandığını gördü. Duman dans ede ede göğe yükseliyordu. Başına gelebilecek en kötü şeydi bu. Keder ve öfke içinde donakaldı. Şimdi bu ıssız adada, başını sokabileceği bir kulübesi bile kalmamıştı.

  "Allah'ım, bunu bana nasıl yapabildin?" diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi. O kadar dua ettiği halde Allah'a, bu olayı başına getirmesinden dolayı sitemler etti.

  Ertesi sabah erken saatlerde, adaya yaklaşmakta olan bir geminin düdük sesiyle uyandı. Onu kurtarmaya geliyorlardı!

  "Benim burada olduğumu nasil anladınız?" diye sordu bitkin adam kendisini kurtaranlara.

  Cevap onu hem şaşırttı, hem de utandırdı:

  "Dumanla verdiğiniz işareti gördük!"
   
  Tags:
 2. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  her işte bir hayır vardır demiş atalarımız çok güzel bir örnek olmuş bu
   
 3. ibrahim38

  ibrahim38 New Member

  aynen vardır bir hayır
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...