1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Motivasyon Katili Sözler

'Kişisel Gelişim' forumunda Gelisim tarafından 1 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Gelisim

Gelisim Member

1- Sen kim, bunu yapmak kim?
    (Dogrusu: Sende yapabilirsin, hem de daha iyisini ! Kendine inan ve güven ! )

2-Kes sesini, otur oturduğun yerde !
    (Doğrusu: Hemen, şimdi başla !)

3- Başına iş açma, ağrısız başını ağrıtma !
    (Doğrusu: Git gidebildiğin yere kadar ! Sonuna kadar arkandayız ! )

4- Dünyayı sen mi kurtaracaksın?
    (Doğrusu: Sana inanıyor,güveniyoruz.Belki o kahraman SEN olursun ! )

5- Bu işler öyle sandığın kadar kolay değil !
    ( Doğrusu: Yeterki cesur ol, başlangıç yap, ilk adımı at; Allah hiç umulmadık kapılar açacaktır ! )

6- Devlete kapağı at, rahat et !
    ( Doğrusu: Memur zihniyetinden kurtulup kendini gerçekleştirmelisin ! )

7- Devir değişti, zaman çok bozuk ; Türkiye'nin, dünyanın gidişatını görüyorsun !
    ( Doğrusu: Her dönemde sıkıntılar yaşanacaktır; sen cesur ve kararlı olursan, kazancın helalse, niyetin halisse, inşaAllah başarırsın. )

8- Bu iş için ciddi sermaye gerek !
    ( Doğrusu: Hele bir başla, küçük de olsa adım at, gerisi gelecektir. )

9- Denedin, olmadı işte !
    ( Doğrusu: Aynı hatayı yapmadan, gerekli dersleri alarak yeniden dene ! İlk defada olmayabilir. Bu defa başaracaksın ! )

10- Sen rüya görüyorsun galiba !
    ( Doğrusu: Rüyaları gerçekleştirmenin tek yolu, uykudan uyanmaktır. )

11- Çok ütopiksin, bırak bu ham hayalleri !
    ( Doğrusu : Hayallerini projelendir, derhal harekete geç, sakın gecikme. Her başarı önce bir hayaldi ! )

12- Hele bu yıl geçsin, sonraki yılda bakarız !
    ( Doğrusu: Üşenme, erteleme, vazgeçme. )

13- Filankes bile başaramadı, biraz daha düşünsen iyi olur !
    ( Doğrusu: O başaramamış olabilir ama, sen daha dikkatli bir odaklanma ile her şeyi değiştirebilirsin; inan bana ! )

14- Dün televizyondaki ekonomi profesörünü dinlemedin mi ? Yeni krizler bekleniyormuş !
    ( Doğrusu: Profesörü bırak, işine bak ! Unutma ki, krizler başarı için en güzel fırsatlardır ! )

15- Senin mizacın buna müsait değil !
    ( Doğrusu: İyi bir ekip kurabilir, gerekli danışmanlık hizmetlerini alırsan; başarılmayacak bir şey yoktur. )

16- Önce evliliğini düzelt, huzursuz adam başaramaz !
    ( Doğrusu : Başarman seni zihnen, kalben, ruhen rahatlatacağı için aile problemlerin de duzelebilir. Böyle tembel tembel dolaşmak seni daha mutsuz, huzursuz eder. )

17- Boyundan büyük işlere girme !
    ( Doğrusu: Kolayı herkes yapar, önemli olan zoru başarmaktır. )

18- Sen zaten şansız birisin !
    ( Doğrusu: Şans diye bir şey yoktur, liyakat ve lütuf vardır. Öğrenci hazır olduğu zaman öğretmen ayağına gelir. )

19- Bu sektörde yiyip bitirirler adamı !
    ( Doğrusu: Hayranlık uyandıran bir yenilik yapar, işine fark katarsan kimse sana ilişemez. )

20- Başaracağına inanmıyorum ama neyse...
    ( Doğrusu: Başaracağına yürekten inanıyor, seninle iftihar ediyorum. Ne ki bu ? Sen daha neleri başarırsın Allah'ın izniyle ! )

21- Riske girme, kendini tehlikeye atma !
    ( Doğrusu: Unutma ki, büyük karlar büyük risklerin arkasında gizlidir.Risk küçükse karda küçüktür. )

22- Tedbirli davranmak zorundayız, yoksa mahvoluruz !
    ( Doğrusu: Elbette gerekli tedbirleri al ama "tedbir" le "tembellik" arasında incecik bir perde olduğunu da aklından çıkarma. )

23- Ben senin iyiliğini düşünerek konuşuyorum, sakın onun bunun gazına gelme !
    ( Doğrusu: İyi düşün, doğru ve hızlı karar ver, derhal adım at. Son model arabayı yürütmek için gazına basmak gerekir frenine değil ! )

24- Mevcudu muhafaza edelim yeter !
    ( Doğrusu: Hedeflerimizi büyütmeli, daha isabetli yatırımlar yapmalıyız. İki günümüz, ayımız, yılımız eşit olmamalı. Yeni ürünler geliştirmeliyiz. )

25- Bu iş Türkiye'de tutmaz !
    ( Doğrusu: Değişik ve yepyeni bir yaklaşımla piyasaya çıkarsak başarırız ! )

26- Sen babanın dükkanından ayrılma !
    ( Doğrusu: Baban kendini gerçekleştirmiş maşallah ! Sen onu ikinci defa gerçekleştirmeye kalkacağına kendini gerçekleştirmelisin ! )

27- Ben bu başı değirmende ağartmadım !
    ( Doğrusu: Tecrübelerimden faydalan ama önün ardına kadar açık. )

28- Sen adam olacaksında, bizde göreceğiz ! Hey babam hey !
    ( Doğrusu: Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, yeterki cesur ve kararlı ol ! )

29- Sen bilirsin ! Benden ikaz etmesi, bütün sorumluluk sana ait !
    ( Doğrusu: Merak etme, yürü; bir sıkıntın olursa her zaman yanındayım. )

30- Boşa kürek çekiyorsun gibime geliyor !
    ( Doğrusu: Biraz daha dikkatli olup, gidişatı denetlersen, sonuçlar daha iyi olacak. Haydi göreyim seni !)

Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...