1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Mutlu Evliliğin Sırları

'Evlilik' forumunda FanClup tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  1- Evliliğinizde uyumu yakalayın. Sinema, tiyatro vs. gibi aktivitelerde ikinizin de hoşlandığı ortak noktalarda buluşmaya çalışın. Gerekirse ödün verin.

  2- Farklılıklarınızın zenginlik olduğunu unutmayın. Eşinizin farklı tarzına, yaklaşımına ve kişiliğine saygı gösterin. Birbirinizden bir şeyler öğrenmeye gayret edin.

  3- Birbirinize karşı sabırlı olun. Eşinize yanlışını fark ederek, doğru yolu bulması için fırsat tanıyın

  4- Anlayışlı olmaya gayret gösterin. Olayları eşinizin gözünden de değerlendirmeye çalışın. Böylelikle onun hissettiklerini ve düşündüklerini daha rahat anlarsınız.

  5- Eşinizin gözlerinin içine bakarak onu sevdiğinizi içinizden gelerek söyleyin. Günlük konuşmalarınız sırasında hislerinizi eşinize anlatmaktan çekinmeyin.

  6- Eşinize karşı davranışlarınızda ve onunla ilgili eleştirilerinize geri dönüp baktığınızda olumlu tavırlarınızın olumsuzlardan fazla olmasına gayret edin. Unutmayın tartışmasız evlilik yoktur. Önemli olan dozu kaçırmamak.

  7- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin.

  8- Eleştirilerinizi saldırganlığa taşımayın. Aynı şekilde eşiniz sizi eleştirirken sürekli savunmaya geçmeyin. Durup gerçekten ne demek istediğini anlamaya çalışın

  9- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin. Gereksiz alınganlıklarla küçük tartışmaları yok yere büyütmeyin. Uzun süreli küslükler eşleri birbirinden uzaklaştırır.

  10- Küçük şeylerde bile memnuniyetinizi dile getirin. Bunu net ve samimi bir şekilde eşinize bildirin. Unutmayın, teşekkür etmek kimseyi öldürmez.
   
  Tags:
 2. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Bu sırları yazan arkadaş kaç evlilik yapmış? Kaçında mutlu kaçında mutsuz olmuş? Çok merak ettim.
   
 3. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  doğru yolu bulması için fırsat tanıyın
  bu lafa koptum usta :Dkötü yola düşen eşin doğru yola girmesini beklemek fırsat tanımak gerek :p
   
 4. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Onun için gerekli olan götürücen hamama besmeleyi çektircen. 40 tas su kafasına, 40 tas su sağ omzuna, 40 tas su sol omzuna. Artık doğru yolu bulmuş bir kadına sahipsin. Ben bunu din hocasına sordum doğru dedi.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...