1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

'Öğrencilik' forumunda djsansa tarafından 3 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. djsansa

  djsansa New Member

  EVLİ ÖĞRECİNİN KREDİ BORCU BURS OLACAK  3 bin civarında olduğu belirtilen evli üniversiteliler için, kredi, burs ve yurt imkanlarına yönelik yeni düzenleme yapıldı.


  Üniversite okurken evlenen öğrencilere maddi destek sağlamak için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 3 bin öğrencinin kredi borcu sıfırlanacak. Bu öğrencilerden yurt ücreti de alınmayacak.
  Gençlik ve Spor Bakanlığı üniversite okurken evlenen ya da evlenmek isteyen öğrencilere yönelik maddi destek olma yolunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.


  ÜCRETSİZ YURT İMKÂNI

  Bakanlık bürokratları tarafından yapılan incelemelerin ardından okurken evli olan öğrencilerin 3 bin civarında olduğu belirlendi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan iki düzenleme bulunuyor.

  BORÇLAR SIFIRLANACAK

  Öncelikle üniversite öğrencileri için büyük problem olduğu belirtilen barınma sorununun, evli olanlarda daha büyük sorun haline geldiği ifade edildi. Bakanlığın bu doğrultuda evli olan gençleri ücretsiz bir şekilde yurtlara almaya hazırlandığı aktarıldı.

  KREDİ MİKTARI 10 BİN TL

  İkinci adımın ise öğrencilere verilen geri ödemeli öğrenim kredisi desteğiyle ilgili olduğu belirtildi. Üniversiteli öğrencilere lisans için ortalama 10 bin, önlisans için de 5 bin TL kredi verildiği ifade edildi. Bu kredilerin evli olan öğrencilerde bursa çevrilmesi ve aldıkları tüm kredi miktarının sıfırlanması kararlaştırıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç önceki gün katıldığı bir televizyon programında projeye ilişkin konuşmuştu. Kılıç, “Evli üniversiteli öğrencilerin en azından aile bütçesine katkımız olur” şeklinde açıklama yapmıştı.

  Evlilik belgesiyle başvuru

  Çalışmayı yürüten yetkililerden alınan bilgilere göre, evlilik belgesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvuran üniversiteliler, kredi borcunun bursa çevrilmesini öngören uygulamadan yararlanabilecek. Bakanlık evlilik belgelerini inceleyecek. Uygun görülen öğrencilere maddi destek sağlanacak.

  Talep twitterdan geldi

  Evli öğrencilere maddi destek talebinin öğrenciler tarafından Twitter üzerinden Bakan Suat Kılıç’a iletildiği öğrenildi. Kılıç’ın öğrencilerden gelen “Maddi sıkıntılar yüzünden boşanma aşamasına geldim” gibi mesajların ardından bürokratlarına durumun incelenmesi için talimat verdiği kaydedildi.

   
  Tags:
 2. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  demek o yüzden bana evlenme teklif edenlerin sayısı arttı :) vay uyanıklar var bende kredi alayımda öyle kabul edeyim bari :))
   
 3. djsansa

  djsansa New Member

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  artması normal çünkü bende kız arkadaşıma evlenme teklif ettim :D :D :cool:
   
 4. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  arkdaş nasıl bir saçma yasa yapıyorlar herkese yapın burs olaynı
   
 5. djsansa

  djsansa New Member

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  yani yapın gitsin herkese ya hu illa evli mi olmak gerekiyor
   
 6. Cansu Köse

  Cansu Köse New Member

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  ya bu hükümet bialem bir çıkar 3 çocuk istiyoruz bir çıkar evlenin burs olsun krediniz zorla nüfusumuzu arttrcaklar
   
 7. MaRLeY

  MaRLeY Moderator

  Cevap: Öğrencilerin Kredi Borcu Bursa Çevrilecek.

  hadi canım doğru değildir ya
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...