1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Oğlak Burcu Özellikleri

'Astroloji' forumunda FanClup tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Oğlak burcunun güvenilirliği, onu diğer burçlardan ayıran en önemli özelliğidir. Mantık, doğru yargı ve oto kontrol ile tanımlanabilecek olan Oğlaklar, suni olan hiçbir şeyi sevmez ve benimsemezler. İçtenliği ve gerçekliği, alıştıkları geleneksel olan kavramlarda bulduklarından, yeni olguları görmezden gelmeye eğilim gösterebilirler. Sadece ihtiyaç duydukları kadarına sahip olmayı isteyen, fazlalığı önemsemeyen bir maddiyat duyguları vardır. Kısa yoldan zengin olma yollarına da, bu duygunun yanında güvensizlik de duymaları yüzünden pek sıcak bakmazlar. Bunalıma girmeye meyillidirler ve insanlarla ilişkiye girmekte zorlanırlar. Bunlar, çoğunlukla katılıklarından ve tolerans eksikliklerinden kaynaklanır. Sosyal ortamlarda kendilerini arka planda tutar ve insanları fazla kendilerine yaklaştırmazlar. Küçük düşmekten çekinmelerine ve incinmekten fobi kadar etkili bir korku duymalarına neden olan düşünce yapılarına sahiptirler. Ailelerine sıkı sıkıya bağlanırlar ve ailevi sorumluluklarından kaçmayı akıllarından bile geçirmezler. Soğuk ve sağlam görüntülerini, içtenlik ve sıcaklık bulmak için çırpınıp durduklarını gizlemek için kullanırlar. Duyarlılıklarının bilincindedirler; bu yüzden dış dünyayla aralarında her zaman belli bir mesafe olmasına dikkat ederler. Duygularını açığa vurmamalarını emreden bir zihne sahiptirler. Yine de, kendilerine karşı çıkılmasına tahammül edemediklerinden, öfke krizlerine girebilirler. Sadece saldırıya uğradıklarında saldırır, diğer durumlarda tartışmaktan öteye geçmez, kimsenin arkasından iş çevirmezler. Kendilerini makineye dönüştürüp sürekli işleri ile uğraşmaları olmayacak şey değildir. Cesaretlendirilen ve övülen bir Oğlak, çoğu insanın aksine, şımarmak yerine çok daha yüksek performans göstermeye başlar. Çalışkan olduklarından; aldıkları övgüler, sahip oldukları yeteneklerine güvenmelerini ve sonuna kadar kullanmalarını mümkün kılar.

  Oğlak Burcu Kadınları

  Oğlak burcu kadınları, entelektüel gelişime son derece önem verirler. Dürüst, hırslı ve güçlüdürler ama karamsarlık yüzünden kendi kendilerini engellerler. Oğlak burcunun muhafazakar, geleneğe bağlı yapısını güçlü bir şekilde ortaya koyarlar. Son derece gerçekçidirler ama bazen sınırları aşıp yersiz şüpheler içinde de kalırlar. Bu şüpheler maddi alana yansırsa, zaten tutumlu olan Oğlak kadınları, son derece cimri insanlar haline gelebilirler. Mantıklarını doğru şekilde çalıştırabildiklerinde, çok kısa süre içinde son derece isabetli kararlar verirler. İşlerine düşkün ve başarı konusunda iddialıdırlar. Ulaşmak istedikleri hedefe ilerlerken pek fazla mola vermezler. Nezaket, dürüstlük ve bilgi sahibi olmak kendileri için çok önemli olduğundan, evlenecekleri kişinin de bu özellikleri taşımasını isterler. Sadık birer eş olurlar ama sert ve muhafazakar yapıları yüzünden sahiplenici ve baskın bir karakter haline de gelirler.

  Oğlak Burcu Erkekleri

  Oğlak burcu erkekleri, hırslı ve çalışmaktan büyük haz duyan yapıya sahiptir. Parayı sever ve para kazanmayı iyi başarırlar. Kazandıklarını da hemen saçmak yerine bir kenarda biriktirmeyi tercih ederler. Kurallarına bağlıdırlar ve katı bir disiplin uygularlar. Düzen ve sistem kurmak için çok çaba harcarlar çünkü düzensizlikte, kuraldışı eylemlerle rahat edemezler. Soğukkanlı görünür, içten içe yargılar ve duygularını fazla açığa vurmazlar. Evlendikleri insanlar tarafından kukla gibi oynatılmaktan, yönlendirilmekten, kısıtlanmaktan ve engellenmekten hiç hoşlanmadıkları için, gerekirse boşanmaktan çekinmezler. Karakterli, hem fiziksel, hem de ruhsal açıdan güzel buldukları kadınlara ilgi gösterirler. Ara sıra kıskanç davranışlar içine girseler de, sadakatleri ile durumu telafi edebilirler. İdeal bir koca ve baba olurlar; zaten ilişkilerinin uzun ömürlü olmasını sağlayacak yaklaşımları benimsemekten de kaçınmazlar. Çocuklarına çok değer verdikleri için, onları, ellerinden gelen en iyi şekilde büyütmeye çalışırlar.
   
  Tags:
 2. Kral Çıplak

  Kral Çıplak New Member

  tam aile için yaratılmış
   
 3. dj_ibo_gh

  dj_ibo_gh Kovulmuş Eski Üye

  kadınları fenaya :D
   
 4. KraLL54

  KraLL54 New Member

  Cevap: Oğlak Burcu Özellikleri

  Çok güzel bir paylaşım, ellerine sağlık.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...