1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Php Yazım Editörü Nasıl Yapılır

'Web Tasarımı' forumunda Geveze tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Geveze

Geveze Member

Benim merak ettiğim bir şey var mesela bu yazıyı yazarken bi sayfaya yazıyorum sonra konuyu aç diyince forma gidiyor ya benim merak ettiğim ise şu yukardaki kalın, italik vs. gibi editörün üstüne buton koymak istiyorum. Sonra o butonu tıklayınca kod editöre gelsin istiyorum. Şöyle yani

Mesela aşağı in butonu tıklayınca editöre
    Kod:
    </br>
    eklensin istiyorum

bunu nasıl yapabilirim?

Tags:
  2. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

:) hiç bişe anlamadım desem kızarmısın yorum kalemi için mi kod yazmak istiyorsun seni işe alırlarmı bilmiyorum :)

3. Geveze

Geveze Member

Aslında php ile değil de javascript ile yapılıcak. Araştırdım biraz bulamadım da js ile yapıldığı kesinleşti.

şöyle düşün şimdi hızlı cevap bölümünde yukarda tuşlar var B I U vs gibi böyle tuş olucak resim buton ona basınca şuan yazdığım editör gibi boşluğa istediğim kodun yazmasını istiyorum. mesela B ye basınca kalın yazsın istiyorsam <strong></strong> şeklinde editöre kod yazsın istiyorum

4. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

uygulayacağın platform önemli bu konuda ama dediğin gibi js ile yapılabilecek bir mevzu mesela hızlı cevap kısmında alt+s kısa yolu ile cevaplıyabiliyorsun istediğin şeyi anladım tabiki "b" tuşuyla yapamazsın çünkü her b yazdığında kalın olur balta dediğinde ki gibi ama tuş kombinasyonu daha iyidir herzaman ayrıca js dışında php asp de hatta html de de yapabilirisn eğer kodları en baştan sen yazacaksan ona göre yazma imkanın var

5. Geveze

Geveze Member

b'ye basıcaksın derken şu hızlı cevapta B I U varya ordaki B öyle resim butonu kastetmiştim.

6. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

anladım örnek olsun diye söyledim ama aslında fikirin güzel yorum kalemine entegre edebilirsek deneriz bakalım

7. Geveze

Geveze Member

yok ben başka bişeye entegre edicem de

8. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

ancak anladım :D

9. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Sahi nasıl yapılır ben anlamadım. Bunun videosu var mı?

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...