1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

PR9 Backlink

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Pr9 Backlink birçok web sitesinin hayalidir. Peki nedir bu PR9 olayı, ne işe yarar, neden bu kadar önemlidir?

  Kısaca bahsetmek gerekirse PR9 denilen şey Google PageRank 9’un kısaltmasıdır. Özetleyecek olursak Google her web sitesine1 en düşük 10 en yüksek olmak üzere 1 ile 10 arasında bir puan verir. Bu puan web sitesinin Google için değerini gösterir. Şu anda PR10 olan tek web sitesi Twitter'dır. Benzer şekilde Türkiye’de de PR9 olan hiçbir web sitesi yoktur ve dünyada da sınırlı sayıda bulunmaktadır. Google PR9 bir web sitesidir benzer şekilde Facebook’ta öyle. Yani dünyanın en değerli web sitelerindendir. Alexa ise PR8’dir. Ülkemizde ise bazı üniversitelerin ve bakanlıkların web siteleri PR8 değerine sahiptir. Bunlardan biri metu.edu.tr iken odtu.edu.tr PR7'dir. Gene benzer şekilde ankara.edu.tr ve meb.gov.tr PR8'dir.

  Neden önemlidir diye soracak olursanız cevabı basit. Eğer web siteniz yüksek PR değerine sahip bir siteden link alırsa değeri artar. Eğer bir web sitesinin PR değeri yüksek ise o site Google için önemli bir web sitesidir ve Google aramalarında üst sıralarda çıkar dolayısıyla da organik hit sayısı fazla olur. Buda o web sitesine verilen reklamların değerini artırır. Ancak bilinen bir gerçek ise şudur. Yüksek PR değerine sahip web sitelerinin büyük çoğunluğu edu veya gov uzantılıdır. Yani ticari amaç gütmeyen web siteleridir ve bu sitelerden reklam almanız veya reklam vermeniz mümkün değildir.

  Backlink nedir diye sorarsanız sitenize ekleyeceğiniz aşağıdaki koddan başka bir şey değildir.

  Kod:
  <a href="http://www.YorumKalemi.com">Yorum Kalemi</a>
  Son olarak özetleyecek olursak yukarıdaki kodu ne kadar çok sitede yayınlarsanız sitenizin değeri o kadar artacak; ne kadar değerli sitede yayınlarsanız sitenizin değeri o kadar çok artacaktır. Yani PR0, PR1, PR2 gibi sitelerden 100lerce link almak yerine PR9 web sitesinden alacağınız tek bir link sitenizin değerini o kadar artıracaktır.

  PR9 link bulmak zor olsa da satışları yapılmaktadır. Tabi bunun için site ile iletişime girmeyi unutmayın. Zira paranız çöpe gidebilir…
   
  Tags:
 2. yunusyunus

  yunusyunus New Member

  ben pr8 4 siteden makale aldım çok göze çarpan bir gelişme olmadı, linklr de çok pahalı, yanlış olan nedir acaba
   
 3. dihack

  dihack New Member

  Alt yapı olabilir...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...