1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

RC Nedir ?

'RC Model' forumunda selcuk tarafından 27 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. selcuk

selcuk Member

Arkadaş rc model araba hakında bilgi olan varmı ?

Tags:
  2. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

evet yardımcı olalım rc aslen "radio control" un kısaltmasıdır özetlicek olursa uzaktan kumanda ile servo adı verilen motorları kontrol ederek araba uçak helikopter tekne gibi bir çok yaratıcı aracı kontrol etme şansı sunuyor
    model arabalar ise genel olarak
    benzin nitro ve elektrik olarak 3 çeşit yakıt ve 1/10 1/5 1/8 gibi gibi bir çok skalada ebatlarda üretilir hangi konuda bilgi edinmek istiyorsunuz

3. selcuk

selcuk Member

benzinli rc motorlar bizim gündelik hayata kullandığuımız benzinli arabalar gibi konples bir yapıymı sayip

4. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

gerçek arabanın 1/10 ebatında küçültülmüş halidir 1/10 araçlar öyle düşünebilirsin benzinli modeller aynı gerçek arabadaki gibi piston şanzıman diffransiyel fren sistemi vs vs vs herşey mevcut
    B_42358030-11012013211355.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015
  5. selcuk

selcuk Member

peki bu benzinli arabalarda nitro motorladaki gibi her kullanımda temizlik yapmamız gerekiyor.

6. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

evet ama benzin motorlu araçlar nitro araçlara göre biraz daha temiz olsada ne yazıkki yağlı benzin kullandığınızdan mecbur temizlemeniz gerek aksi halde çok sıkıntılar çıkartabiliyor

7. selcuk

selcuk Member

Sanırım ki hem kullanım acısından hemde performans acısından elektirikli modeller daha performaslı oluyodur diye düşünüyorum .

8. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

evet özellikle yeni fırçasız motor teknolojisi ve lipo batarya teknolojisiyle ciddi farklar atmaya başladılar nerdeyse uçuyorlar karada

9. Cansu Köse

Cansu Köse New Member

Cevap: RC Nedir ?

oyuncak değilmi bunlar anlayamadım ?

10. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Arkadaş o kadar ciddi konu içinde yağ, diferansiyel felan diyorlar. Sen oyuncak değil mi bunlar diye çocukları kırmışsın. Şimdi bu çocuklar bunu gerçek sanıyordu sen dünyalarını yıktın. Çocukların dünyasını yıkmak ne kadar kötü biliyor musun? Selcuk, Ekrem oyuncak değil çocuklar gerçek. Ben bir ara gittiğim spor salonunun önünde ki radara girdim az daha ceza geliyordu. Siz muhabbetinize devam edin çocuklar.

11. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Arkadaş o kadar ciddi konu içinde yağ, diferansiyel felan diyorlar. Sen oyuncak değil mi bunlar diye çocukları kırmışsın. Şimdi bu çocuklar bunu gerçek sanıyordu sen dünyalarını yıktın. Çocukların dünyasını yıkmak ne kadar kötü biliyor musun? Selcuk, Ekrem oyuncak değil çocuklar gerçek. Ben bir ara gittiğim spor salonunun önünde ki radara girdim az daha ceza geliyordu. Siz muhabbetinize devam edin çocuklar.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...