1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

SEO Hosting Nedir?

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 19 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Bazı firmalar hosting satarken SEO hosting şeklinde kavramlar kullanıyor. Bunun ne olduğunu biliyor musunuz?
  Neden fiyatları bu kadar yüksek bunu biliyor musunuz?

  SEO yani arama motoru uyumlu hostingde nasıl olurmuş diye düşünebilirsiniz ama oluyor. Bildiğiniz gibi bir web sitesinin yayın yapması için bir bilgisayar ihtiyaç vardır ve bu genelde kiralanır. Eğer tüm bilgisayarı kiralıyorsanız dedicated server, eğer harddisk, ram ve işlemcinin belli oranını kiralıyorsanız vds, eğer harddisk ve ramin belli bölümünü kiralıyorsanız vps, sadece harddiskin belli bir bölümünü kiralıyorsanız buna shared hosting deniyor.

  Eğer shared hosting kullanıyorsanız tek bilgisayardan 200-300 kadar web sitesiyle beraber sizin web sitenizde yayın yapar. Burada sitenizi barındıran sunucu tek ip üzerinden bir çok web sitesi barındırmaktadır ve bu sitelerden herhangi biri arama motorlarından ceza aldığı zaman sizin siteniz de olumsuz etkilenecektir. Sizinle aynı IP üzerinde yayın yapan bir site spam yüzünden sandbox a girdiyse, sizin de hitlerinizde düşüş yaşamanız ve sonuçlarda gerilemeniz kuvvetle muhtemel.

  SEO hosting denilen şeyde burada devreye giriyor. SEO hosting demek size özel ip adresi olan bir hosting demek. Bunun da aylık maliyeti yaklaşık 5TL yani böyle bir durumla karşılaşmak istemiyor kendinize ait bir ipniz olsun istiyorsanız hosting masrafları için yaklaşık 150TL'yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Tabi yoğun trafikli bir web siteniz varsa hosting yerine vps, vds gibi alternatifler seçmeniz gerekecektir.

  Kendi ipniz olduğunda elde edeceğiniz fayda ise başkalarının yaptığı hata sizi etkilemeyecektir.
   
  Tags:
 2. dilokullari

  dilokullari Kovulmuş Eski Üye

  Teşekkürler ;)
   
 3. Ekrem

  Ekrem CEO Site Yetkilisi

  arama motoruna uyumlu uyumsuz olmasıyla nekadar fark atıyor ki
   
 4. Geveze

  Geveze Member

  Basit ama etkili yöntem bazıları ise pazarlama stratejisi olarak kullanıyor.
   
 5. olivadarez

  olivadarez New Member

  Güzel bir konu elinize sağlık.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...