1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

SEO Nedir?

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 30 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Powers

Powers Administrator Site Yetkilisi

SEO NEDİR?
    Seo kısaca arama motorları ile uyumdur. Yani web sitesinin ara motorları tarafından iyi tanınmasıdır. Bir web sitesinin hitinin çok olması seosunun iyi yapıldığını göstemez aynı şekilde hitinin az olması seosunun kötü olduğu anlamına gelmez. Bu kavramlar sitenin tanınmışlığı ile ilgilidir.

Seo uyumuna bakacak olursak öncelikle site adresinden başlayalım. Diyelim ki cep telefonları ile ilgili bir web sitesi açmak istiyorsanız öncelikle site adınızın ceptelefonu yada cep-telefonu ve devamında .com veya .net şeklinde gitmesi en iyi seodur. Bunu her zaman sağlayamayız. Mesela Yorum Kalemi ismindeki bu web sitemizde cep telefonları ile ilgili bölüm açacaksak site adresimizin YorumKalemi.com/ceptelefonu veya YorumKalemi.com/cep-telefonu şeklinde olması bize en iyi seoyu sağlayacaktır.

Site adresini geçtikten sonra ikinci adım ise title dediğimiz başlıktır. Başlıkta yazacağınız cep telefonu kelimesi size artı puan sağlayacaktır. Sonrasında ise H1 büyüklüğündeki başlık sizin için artı puan olacaktır.

Gözle görülmeyen bir kaç seo anahtarı daha vardır. Bunlar ise meta dediğimiz etiketlerdir. Meta description dediğimiz bölüm google gibi arama motorlarında sitenin isminin altında çıkan açıklama satırıdır, meta keywords ise ilgili sayfayla ilgili anahtar kelimelerdir.

Tags:
  2. Kral Çıplak

Kral Çıplak New Member

vay be seo ben şirket yetkilisi sanıyordum :)

3. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Ben bişey anlamadım bunun videosu var mı?

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...