1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

SEO Yazılımları İle Sitede Değişiklik Yapmak

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 28 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  SEO yazılımları öncelikli olarak web sitenizin adresini arama motorlarına uyumlu hale getirmek üzere programlanmıştır. Mod rewrite özelliği ile günümüz serverları "öpüşmek" gibi sıklıkla Türkçe karakterden oluşan bir isme izin vermektedir. Ör: http://yorumkalemi.com/öpüşmek . Ancak bilinçsizce yapılan bu düzenlemeler sitenize zarar veriyor. UTF-8 uyumlu bir içerik her ne kadar iyi bir seo örneği gibi görünse de eğer sonradan değişen bir içeriğe ait ise bu sitenizi öldürüyor.

  Daha açıklayıcı bir örnek verelim. Makalenizin eski adresi http://yorumkalemi.com/opusmek olsun siz utf-8 den faydalanıp http://yorumkalemi.com/öpüşmek şeklinde düzenleyecek olursanız ne olur. Yada araya bilinçsizce kategori eklerseniz. http://yorumkalemi.com/saglik/opusmek gibi. Bu durumda seo yazılımları bu değişikleri toplu olarak ve hızla yapıyor. Arama motorları bu hıza yetişemiyor ve sitenizde daha önce var olan bir yazı artık bulunmuyor bu durumda arama motorları sayfa bulunamadı hatası alıyor. İşte tam bu noktada sayfa sayısı arttıkça arama motorları sitenizi indexlemekten vazgeçiyor. Çünkü bu durumda arama motorundan sitenize giren bir kullanıcı boş bir sayfa ile karşılaşıyor.

  ve sonuç:

  arama_motoru_gosterimi.jpg

  Arama motorundan ban geliyor ve sitenin organik hiti düşüyor

  arama_motoru_hatalar.jpg

  Arama motorunun bulduğu hatalar

  *Yukarıdaki grafikler bir web sitesinin gerçek istatistikleridir.
   
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...