1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Ses yalıtımı nasıl yapılır?

'Bilgi Bankası' forumunda FanClup tarafından 19 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Evinizde yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyor ya da film seyretmekten keyif alıyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda en büyük çekinceniz komşularınızın rahatsız olması ve şikayetlerle uğraşmaksa, bunun çözümü ses yalıtımı yapmaktan geçiyor. Peki, ses yalıtımlı mekan nasıl yapılır?

  Ses izolasyonu ya da yalıtımı için en sık kullanılan metotların başında, iki sert yüzeyin arasına yeşil yapıştırıcı denilen malzemeyi sürmektir. Bu yeşil malzemeyi yapı malzemeleri satan mağazalardan tedarik edebilirsiniz. Yeşil malzemeyi iki katı yüzeye sürdükten sonra, bir kat ince boya ile boyayın. Bu sayede iki katı yüzeyin arasına sürülmüş olacaktır.

  Bu yeşil maddenin etkin duruma gelmesi yaklaşık 10 gün kadar sürmektedir. Duvarları ses geçirmez duruma getirdikten sonra aynı işlemi tavana da uygulamalısınız. En son olarak da zeminin ses izolasyonunun yapılması gerekiyor. Bunu sağlamak için de PVC zemin kaplama malzemesi almalısınız.

  Çok iyi seviyede ses yalıtımı sağlamak için PVC kaplamanın altına yoğunluğu yüksek köpüklerden döşemelisiniz. Tüm bunları tamamladıktan sonra, duvarda ya da tavanda açıkta kalmış alanlar varsa kapatmalısınız.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...