1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sevgilinizi Geri Getirin

'Aşk ve Sevgi' forumunda FanClup tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Sizi terk mi etti? Ama hala seviyorsunuz. Aşağıdaki 5 altın kuralı uygulayın. Umarız geri döner.

  1) Ne istiyorsunuz? Bunu düşünün aslında ne istiyorsunuz:

  a- O, ve yalnızca o...
  b- Düzenli ve sorunsuz seks.
  c- Aslında umurumda değil ama başkası ile birlikte olduğu düşüncesi beni yıpratıyor.

  Sorunu doğru teşhis edin. Sadece erkeklik onurunuz kırıldı diye kendinizi yürümeyen bir ilişkiye mahkum etmeyin. Siz de gidip kendinize yeni bir sevgili bulun. Eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız kendinize, duygularınıza ve ona karşı tamamen dürüst olmanız gerekir. Aynada kendi gözlerinizin içine bakıp onun gülüşünü görmeden yaşayamayacağınızı söyleyebiliyor musunuz? Tamam, şimdi ikinci adım...

  2) Hasarı hesaplayın

  İlişkiniz zaman içinde tutkusunu kaybedip kendiliğinden mi silikleşti? Yoksa siz mi yakıp yıktınız? İlişkiniz kendiliğinden bittiyse, yeniden canlandırmanız daha zor olacak; bir şekilde eceli gelmiş ve ölmüş gibi düşünün. Oysa yakılıp yıkılmış şeyde hala bir kıvılcım olabilir zira siz mahfetmediyseniz belki şu anda sağlıklı bir şekilde devam ediyor olacaktı. Gözönünde bulundurmanız gereken bir başka faktör de ayrılığın özel bir durumdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı. birlikte geçirdiğiniz son bir kaç hafta üzerinde ciddi ciddi düşünün.

  3) Aramayın Hep aynı hatayı yapıyoruz.

  Asla tekrar tekrar arayıp geri dönmesini istemeyin. Biraz sakinleşmeyi bekleyin. Herşey daha çok yeni, duygular çok tazeyken ne siz ne de sevgiliniz doğru düşünemez, mantıklı hareket edemezsiniz. İkinizin de biraz nefes almaya ihtiyacı var. Ama bundan da önemlisi, eski sevgilinizin sizin yokluğunuzu hissetmesidir. Bırakın sizden ayrılmanın hayatında nasıl bir boşluk yaratacağını görsün. Bir yığın şekilsiz adamla tanışsın, gecelerini televizyon karşısında pinekleyerek geçirsin, sıkışmış kavanoz kapaklarını kendisi açmak zorunda kalsın. Ayrılıktan öncesi ile ayrılıktan sonrasını karşılaştıracak zamanı olsun. Yeniden bir araya gelmenin doğru verilmiş, akıllı bir karar olabilmesi için zamana ve mesafeye ihtiyaç var. Sabırlı olun

  4) Kredi kartınızı unutun

  Doğru zaman geldiğinde ne yapacaksınız? Ona bir ada ya da özel bir jet almayı unutun. "Beni geri al" alamındaki her türlü hediye ve jest sadece ne kadar çaresiz olduğunuzu göstermeye yarar. Aslında böyle bir sürpriz nadiren etkili olabilir ama hemen sonrasında ne yapacağınızı, ne diyeceğinizi iyi bilmeniz şartıyla.Yoksa kapıyı suratınıza çarpar ve siz de elinizde bir düzine kırmızı gülle kalakalırsınız. En iyisi zamanı geldiğinde bir telefon açıp; birlikte kahve içmeyi ve sohbet etmeyi önermek.

  5) Arkadaş kalmayı reddedin

  Tabii yeni arkadaşı ile yaşadığı yatak maceralarını dinlemek istemiyorsanız... Sinemaya ya da bir kadeh bir şey içmeye davetlerini reddedin ve üç saatlik telefon kounşmalarından kaçının. Onu bu şekilde de osla görmeye devam etmek size daha kolay görünebilir ama aslında ilişkinizi hiç istemediğiniz bir şekle sokmuş olursunuz. Size geri dönmeyi düşünmesini sağlayacak en etkili taktik "ya hep yan hiç" blöfüdür: "Afedersin bebeğim ama ya hep ya hiç. Duygularımı görmezden gelemem; sana karşı sadece arkadaşça duygular besliyormuş gibi yapamam" gibi. Geri adım attığınızda kovalayan pozisyonundan çıkıyorsunuz. Böylece o peşinizden gelmeye başlıyor. En kötü ihtimalde bile iyi taraf var. Kız arkadaşınız "ya hep ya hiç" blöfünüzü görüp ve sizi "hiç"le başbaşa bıraksa bile unutmayın ki, ani ölüm işkende altında yaşamaktan iyidir. Onu her gün görüp dokunamamak, başkasıyla yaşadığı ilişkinin detaylarını size anlatmasını dinlemektense, hiç görmeden unutmaya çalışmanız çok daha sağlıklı.

  Acil önlemler

  Onu geri istiyorsunuz ama aptal durumuna düşmeden...

  İşyerine çiçek göndermeyin
  Ayrıldıktan 15 dakika sonra arayıp vazgeçmesini istemeyin
  Tesadüfen bir yerde karşılaşmayın
  Arkadaşlarına asılmayın
  Zamanınızı ağlayıp sızlayarak, kendiniz alkole vererek harcamayın
  Görünüşünüzde önemli bir değişiklik yapmayın. Bu evinin bahçesinde çadır kurmaktan daha beter olur.
  Posta kutusuna ya da arabasının camına küçük notlar bırakmayın
   
  Tags:
 2. Cansu Köse

  Cansu Köse New Member

  Cevap: Sevgilinizi Geri Getirin

  en son nota bayıldım umarım geri döner!
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...