1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sıkı Bir Cilt İçin Öneriler

'Güzellik ve Moda' forumunda KiloKontrol tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. KiloKontrol

  KiloKontrol New Member

  Yaza merhaba dediğimiz bugünlerde hepimizin ortak isteği daha sıkı ve daha formda bir vücuda sahip olmak. Siz de yaza daha sıkı bir cilt ile girmek istiyorsanız uygulaması kolay ve basit bu yöntemleri günlük hayatınıza uygulayarak bu hedefinize ulaşabilirsiniz.

  Kendi kurallarınızı belirleyin: Vücudunuzu disipline etmek için kendinize spor aktiviteleri ve yediğiniz yiyeceklere ilişkin kurallar koyun. Bu kurallar daha düzenli ve hızlı bir şekilde sıkılaşmanıza yardımcı olacaktır.

  Az ve sık yiyin: Kendi kurallarınızla düzenlediğiniz beslenme alışkanlığını az ve sık yiyerek tamamlayın. Özellikle akşam yemeği yerine sabahları zengin bir kahvaltı yapmayı tercih edin. Akşam yemeğini daha hafif atıştırmalıklarla geçiştirin.

  Bedeninizi şaşırtın:
  Günlük disiplinle devam ettiğiniz egzersizlerinizi rutin bir şekilde yapmayın. Farklı sporlar deneyerek farklı kaslarınızı çalıştırmak daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

  Açık havanın önemi: Spor aktivitelerinizi açık havada yapın. Vücudunuz açık havada sıcaklığını kaybetmemek için daha fazla çalışacağından, açık havada yapılan aktiviteler daha etkili olacaktır.

  Küçük bir mola verin: Spor yaparken arada bir mola verin. Hiç ara vermeden spor yapmaktansa küçük molalarla spor yapmak daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

  Planlı olun: Spor yaparken mutlaka bir eğitmenin hazırlayacağı program ile çalışın. Farklı kas gruplarını çalıştıran, planlı egzersizlerle süreyi azaltıp, etkiyi artırabilirsiniz.

  Günlük tutun:
  Yediğiniz besinleri, egzersizleri ve günlük hayatınızın tüm rutinlerini not edebileceğiniz bir günlük edinin. Böylece günden güne süreci takip edebilir ve kendinizi kontrol edebilirsiniz.

  Merdivenleri kullanın: Egzersizlerinizin dışında günlük hayatınız içerisinde asansörleri değil merdivenleri tercih edin. Böylelikle günlük hayatınıza ara vermeden bacaklarınızı çalıştırma fırsatı yakalamış olacaksınız.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...