1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Subaru brz

'Arabalar' forumunda Desert Eagle tarafından 11 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Desert Eagle

Desert Eagle New Member

“Saf Sürüş Keyfi’nin adresi: BRZ

Yüksek performans ve üstün güvenlik özellikleri ile performans tutkunlarının tercihi olan Subaru’nun BRZ modeli ilk kez otomobil severlerle buluştu.

“Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan ve kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran BRZ, hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çekiyor. Subaru’nun arkadan itişli platformu ile birleşen Subaru BRZ ağırlık merkezi düşüklüğünde yeni bir seviye yakalıyor. Otomobilin toplam ağırlığının yarısından fazlası diz seviyesinin altında konumlandırıldığı için özellikle yol tutuş konusunda fark yaratılıyor. Dünyanın en düşük yer çekimi merkezine sahip araçlardan biri olan BRZ harika bir sürüş performansı sunuyor.

BRZ modeli, spor otomobillerin yarattığı tutkuyu sonuna kadar yaşatıyor. Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay 2.0 litrelik atmosferik Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan BRZ, 2.0 Litrelik direkt enjeksiyonlu atmosferik motora sahip. 200 Hp’lik güç üreten motorunun maksimum torku 204 Nm.

Sportif sürüş hissi için vites hissine ve tepkiye odaklanan şanzımana sahip olan BRZ’de 6 vitesli direksiyondan kumandalı vites ve gaz kontrolü bulunuyor. Otomobil D modundayken bile yanlardaki kulakçıklardan vites değiştirilebiliyor. BRZ’ye özel otomatik şanzımanda Sport, Geçici Düz Vites ve Kar modu bulunuyor. Subaru'nun tüm modellerde standart olarak kullanılan VDC (Araç Dinamikleri Kontrolü) sistemi BRZ’de de kullanılıyor. Yana kayma gibi dengesiz durumları önlemek için çekişi ve frenleri kontrol eden VDC sistemi ayrıca sağ ve sol tekerlekler arasındaki farkı kontrol eden LSD fonksiyonuna sahip.

397167_10151299500769653_1324457974_n.jpg
    2013-Subaru-BRZ-instrument-img-11.jpg
    2013-Subaru-BRZ-gear-shift-img-7.jpg
    2013-Subaru-BRZ-engine-img-12.jpg
    2013-Subaru-BRZ-rear-three-quarter-catalog-623x399.jpg
    2013-Subaru-BRZ-passenger-seat-img-9.jpg
    subaru-brz-concept-sti-03.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015
    Tags:
  2. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

Hey yavrum subaruya bak tek kapıda yaparmış aman da aman hakkınızda verirmiş tasarımın ama motor da da çakarmış :) o ne abi ya o kasaya 200 beygir koymaya utanmamışlarmı sanki dalga geciyorlar anlaşılan Toyota Celica hesabı:) ama tasarıma laf yok

3. Desert Eagle

Desert Eagle New Member

aslında arkadan itiş olması büyük bi artı ama bana sorarsan koyacaktı 2.5 turbo makinayı birazda oynayacaktı şöyle 450bg civarı yapacaktı warya tadından yenmezdi:cool:

4. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

subaru neden simetrik 4 çekerden vazgeçmişki bu araçta aslında buna çok yakışırdı bence

5. Desert Eagle

Desert Eagle New Member

ama arka itişte baya bi yakışıyo bence !!!

6. Geveze

Geveze Member

İç dizayn muhteşem

7. Ekrem

Ekrem CEO Site Yetkilisi

evet katılıyorum iç dizayna iyi emek harcamışlar

8. selcuk

selcuk Member

Cevap: Subaru brz

Şaka biryana gerçekten çok güzel bi dizayn olmuş.

9. ustaçırak

ustaçırak New Member

off be ne karizma arabaymış bunun testine çıkan oldumu aranızda yorumlarınızı merak ediyorum

10. MaRLeY

MaRLeY Moderator

geçen gün baktım da ikinci elleri bile satılır olmuş alınabilir bir araba

11. Cansu Köse

Cansu Köse New Member

ya ben denedim bu arabayı arkadaşım almıştı kısa bir süreliğine de hiç beğenmedim ya yolda giderken hiç rahat değil çok sallanıyor araba pek içim ısınmadı zaten dar da içi

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...