1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Trustrank'ı Artıran 5.5 Faktör

'SEO Teknikleri' forumunda Powers tarafından 25 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  Trustrank nasıl artar? Trustrank nedir? Trustrank nasıl hesaplanır? gibi pek çok soru webmasterların aklını kurcalamaktadır. Bu makalede Trustrank'ı artıran 5.5 faktörden baksedeceğim.

  Öncelikle ilk faktör sitenin yaşıdır. Siteniz kaç yaşında ne zamandır yayın yapıyor. Trustrank için bu çok önemli bir bilgidir. Çünkü eski ve köklü siteler daha değerli kabul edilir. Benzer şekilde domainin kiralanma süresi de önemlidir. Yani spam amaçlı bir site değilim de ben bu sektörde kalıcı bir siteyim demenin bir oludur çünkü.

  İkinci faktör ise hostinginizdir. Web siteniz uptime oranı yüksek bir sunucuda barınıyorsa ve siteniz arama motorları tarafından site bulunamadı hatası almıyorsa değerli kabul edilecektir. Kısaca sorunsuz bir sunucuda barınan sitelerin trustrankı daha yüksek olacaktır. Benzersiz ipde bunu etkileyen bir diğer faktördür.

  Güncel ve sağlıklı kodlama ise bir diğer faktördür. w3 hatası almayan bir kodlama "ör: YorumKalemi anasayfası" trustrankı yükseltecektir. Tabi her zaman bu mümkün olamayabiliyor. Örneğin sitenize eklediğiniz bir reklam kodu veya siteniz hazır script kullanıyorsa (wordpress, joomla, vbulletin vs.) temanız w3 uyumlu olamayabiliyor.

  Ziyaretçi sadakati de trustrankı etkileyen ve artıran önemli bir faktördür. Sitenize gelen ziyaretçiler eğer bir daha geliyorsa trustrankınız olumlu ölçüde artacaktır.

  Son faktör ise alınan backlink süresi. Eğer çeşitli sitelerden backlink alıyorsanız bu linkin ne kadar süre o sitede durduğu çok önemlidir. Eğer 1 hafta veya 1 ay gibi bir süre duracak link alacaksınız trustrank üzerinde çok da etkili olmayacaktır.

  Geriye kalan yarım faktör ise dizinlere sitenizi eklemektir. dmoz, yahoo gibi tüm dünyaca tanınan dizinlerde siteniz yer alabiliyorsa bu trustrankı artırıcı bir faktördür.
   
  Tags:
 2. Geveze

  Geveze Member

  Yorum Kalemi'nin Trustrankı kaç peki
   
 3. dilokullari

  dilokullari Kovulmuş Eski Üye

  Teşekkürler ;)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...