1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Unutulan Bloglar

'Senin Kalemin' forumunda Powers tarafından 9 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. Powers

Powers Administrator Site Yetkilisi

Blog tutmak bir zamanlar bazıları için vazgeçilmezdi. İnsanlar yaşadıklarını, deneyimlerini, hayallerini ve gözlemlerini yazıyorlardı. Oysa şimdi farkediyorum artık insanlar düşüncelerini paylaşmaktan vazgeçmişler. Sosyal ağkolik olmuşlar. Facebook, Twitter gibi sitelerde yaptıkları paylaşımlar daha cazip geliyor belki de. Yazmayı unutuyorlar, düşünmeyi unutuyorlar.

Bir resmi paylaşmak gittiği yeri bak ben buradaydım diye insanların gözüne gözüne sokmaya çalışmak başarı sayılıyor. Oysa durum bu değil siz paylaştıkça sosyal ağ kazanıyor.

Blogger’a girdim ve gördüğüm manzara şu en son paylaşım 2-3 yıl öne yapılmış. 2-3 yıldır bloglar kaderine terk edilmiş. Ne ziyaretçisi var ne yazılanları okuyanlar. Vaktim de vardı birkaç siteyi inceledim durum aynı. Güncellenmeler durmuş. Belki e-mail bile atmıyor insanlar. Sadece eğlence amaçlı kullanılıyor bilgisayarlar.

Önce unutulan ICQ ve ardından unutulan messanger kim bilir belki birkaç yıl sonra unutulan da sosyal ağ olacak. Sosyal ağlarda kaderlerine terk edilecek ve gelecek ne getirecek bekleyip göreceğiz…

Tags:
  2. Onur1988

Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

Cevap: Unutulan Bloglar

Blokcamı unuttular oha.

3. Geveze

Geveze Member

Cevap: Unutulan Bloglar

Yavaş yavaş facebookta unutulmaya başlandı. Twitter'ın belki bir kaç yılı daha var. İnsanlar kısa olsun resimli olsun hoşuma gide şey olsun istiyor. Düşünmeyi unutuyorlar...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...